Autentificare

Achizitie de echipamente IT 2

Home Licitatii publice

Anunt de licitatie publica organizat de Universitatea de Medicina, Farmacie, Stiinte si Tehnologie " George Emil Palade" din Targu Mures

A fost publicata o noua oportunitate de achizitie publica.
Descoperiti cele mai recente licitatii publice organizate de institutii si organizatii din tara.

Organizator

Universitatea de Medicina, Farmacie, Stiinte si Tehnologie " George Emil Palade" din Targu Mures

Titlul licitatiei: România – Maşini de procesare a datelor (hardware) – Achizitie de echipamente IT 2

  • Anunturi de achizitii
  • Caiete de sarcini
  • Termene si conditii
  • Ofertanti si furnizori
  • Finantare UE
  • Contracte de executie
  • Evaluare oferte
  • Transparenta in achizitii

Data publicarii anuntului:

2026-08-27

Loc de implementare a lucrarii:

Targu Mures

Autoritatea publică implicată în această achiziție este Universitatea de Medicina, Farmacie, Stiinte si Tehnologie " George Emil Palade" din Targu Mures.
Zona geografică în care va avea loc execuția contractului este Targu Mures.
Documentația nu conține informații referitoare la perioada de implementare.
Referința tehnică a achiziției este codul CPV 30210000, aferent categoriei: Masini de procesare a datelor (hardware).
Titlul oficial al licitației, așa cum este specificat în documentația tehnică, este: "Achizitie de echipamente IT 2".

Descriere licitatie:

Universitatea de Medicina, Farmacie, Stiinte si Tehnologie “George Emil Palade” din Targu Mures (UMFST G.E. Palade Tg.Mures) lanseaza procedura de atribuire a contractelor de achizitie publica de produse avand ca obiect Achizitia de echipamente IT 2 (in cadrul proiectului „Ergopolis – Consortiul Regional pentru Invatamant Tehnic Dual”). Achizitia echipamentelor incluse in prezenta procedura vizeaza interesul strategic national, acela de a asigura in bune conditii desfasurarea activitatilor didactice si se realizeaza in cadrul proiectului „Ergopolis – Consortiul Regional pentru Invatamant Tehnic Dual”, cu scopul de a asigura o educatie tehnica de calitate, care indeplineste standardele internationale actuale. Astfel, dotarea laboratoarelor cu echipamente ce sunt utilizate in situatii reale, integrate cu platforme electronice, va ajuta studentii sa aplice cunostintele teoretice intr-un mediu sigur si sa deprinda abilitati si competente care sa ii pregateasca conform cerintelor actuale de pe piata muncii, in domeniile de studiu oferite de UMFST G.E.Palade Targu Mures. Prin urmare, autoritatea contractanta achizitioneaza echipamente IT necesare dotarii laboratoarelor din cadrul Campusului de invatamant tehnic dual Ergopolis, dupa cum urmeaza: Lot 1 - Platforma de tip server HPC-AI - 1 buc Lot 2 - Statie grafica CAD/CAM - 10 buc Lot 3 - Statie grafica fixa CAD/CAM/CAE - 1 buc Lot 4 - Statie grafica mobila CAD/CAM/CAE - 1 buc Numar de zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor: 17. Autoritatea contractanta va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarificare in a 11-a zi inainte de data limita de depunere a ofertelor.

Modalitatea de finantare si plata: - Planul National de Redresare si Rezilienta al Romaniei (PNRR): Titlul proiectului - “ERGOPOLIS - CONSORTIUL REGIONAL PENTRU INVATAMANT TEHNIC DUAL” – Cod proiect -27 Apelul - ”Program-pilot pentru dezvoltarea consortiilor regionale pentru invatamant dual”, Componenta - C15: Educatie, Reforma - 4: Crearea unei rute profesionale complete pentru invatamantul tehnic superior, Investitia - 6: Dezvoltarea a minimum 10 consortii regionale si dezvoltarea si dotarea a minimum 10 campusuri profesionale integrate Contract de finantare - nr.12507/03.10.2023 - Bugetul de Stat

Modalitatea de finantare si plata: - Planul National de Redresare si Rezilienta al Romaniei (PNRR): Titlul proiectului - “ERGOPOLIS - CONSORTIUL REGIONAL PENTRU INVATAMANT TEHNIC DUAL” – Cod proiect -27 Apelul - ”Program-pilot pentru dezvoltarea consortiilor regionale pentru invatamant dual”, Componenta - C15: Educatie, Reforma - 4: Crearea unei rute profesionale complete pentru invatamantul tehnic superior, Investitia - 6: Dezvoltarea a minimum 10 consortii regionale si dezvoltarea si dotarea a minimum 10 campusuri profesionale integrate Contract de finantare - nr.12507/03.10.2023 - Bugetul de Stat

Modalitatea de finantare si plata: - Planul National de Redresare si Rezilienta al Romaniei (PNRR): Titlul proiectului - “ERGOPOLIS - CONSORTIUL REGIONAL PENTRU INVATAMANT TEHNIC DUAL” – Cod proiect -27 Apelul - ”Program-pilot pentru dezvoltarea consortiilor regionale pentru invatamant dual”, Componenta - C15: Educatie, Reforma - 4: Crearea unei rute profesionale complete pentru invatamantul tehnic superior, Investitia - 6: Dezvoltarea a minimum 10 consortii regionale si dezvoltarea si dotarea a minimum 10 campusuri profesionale integrate Contract de finantare - nr.12507/03.10.2023 - Bugetul de Stat

Modalitatea de finantare si plata: - Planul National de Redresare si Rezilienta al Romaniei (PNRR): Titlul proiectului - “ERGOPOLIS - CONSORTIUL REGIONAL PENTRU INVATAMANT TEHNIC DUAL” – Cod proiect -27 Apelul - ”Program-pilot pentru dezvoltarea consortiilor regionale pentru invatamant dual”, Componenta - C15: Educatie, Reforma - 4: Crearea unei rute profesionale complete pentru invatamantul tehnic superior, Investitia - 6: Dezvoltarea a minimum 10 consortii regionale si dezvoltarea si dotarea a minimum 10 campusuri profesionale integrate Contract de finantare - nr.12507/03.10.2023 - Bugetul de Stat

...

🔒 Pentru a vizualiza toate detaliile acestei licitatii, va rugam sa va autentificati sau sa va creati un cont gratuit.

  • Prin contul dumneavoastra, veti putea:
  • ✅ Primiti notificari despre licitatii noi pe e-mail
  • ✅ Cautati licitatii dupa criterii relevante
  • ✅ Vizualizati listele complete cu licitatii
  • ✅ Salvati si urmariti licitatiile de interes



Inregistrati-va acum si explorati GRATUIT licitatiile publice timp de 60 de zile!

Monitorizarea licitatiilor publice in Romania

Explorati harta interactiva pentru a descoperi licitatiile publice organizate in luna Iulie in Romania. Fiecare punct de pe harta indica o regiune in care au avut loc licitatii publice, iar dimensiunea acestuia reflecta numarul total de anunturi publicate in acea zona. Astfel, puteti observa clar regiunile cu cea mai intensa activitate in domeniul achizitiilor publice.

Daca doriti acces la detalii specifice despre licitatiile recente sau vreti sa vedeti ce anunturi au fost publicate ieri, ultima saptămână sau la o data specifica, va invitam sa va inregistrati pe site. Prin contul dvs. , veti putea explora in detaliu cele mai noi oportunitati si veti putea primi notificari personalizate atunci cand apar licitatii relevante pentru dumneavoastra.


Explorati noi oportunitati de crestere pentru afacerea dvs.! Sunteti doar la un pas distanta de licitatiile care pot transforma viitorul companiei dvs.

Descoperiti licitatii relevante din intreaga Uniune Europeana si accesati parteneriate strategice care va pot creste cifra de afaceri. Profitati de o platforma intuitiva, notificari personalizate si acces rapid la cele mai recente oportunitati din domeniul dvs.!

Descoperiti cum functioneaza aplicatia