Autentificare

Furnizare Instrumente ateliere specializate pentru proiectul: Reabilitarea, modernizarea, extinderea si dotarea Liceului Tehnologic ”Tase Dumitrescu” Mizil – 3 loturi

Home Licitatii publice

Anunt de licitatie publica organizat de ORASUL MIZIL

A fost publicata o noua oportunitate de achizitie publica.
Descoperiti cele mai recente licitatii publice organizate de institutii si organizatii din tara.

Organizator

ORASUL MIZIL

Titlul licitatiei: România – Strunguri, maşini de alezat şi de frezat – Furnizare Instrumente ateliere specializate pentru proiectul: Reabilitarea, modernizarea, extinderea si dotarea Liceului Tehnologic ”Tase Dumitrescu” Mizil – 3 loturi

  • Anunturi de achizitii
  • Caiete de sarcini
  • Termene si conditii
  • Ofertanti si furnizori
  • Finantare UE
  • Contracte de executie
  • Evaluare oferte
  • Transparenta in achizitii

Data publicarii anuntului:

2026-08-25

Loc de implementare a lucrarii:

Mizil

Conform informațiilor oficiale, această licitație este organizată de ORASUL MIZIL.
Se dorește atribuirea unui contract pentru proiectul intitulat "Furnizare Instrumente ateliere specializate pentru proiectul: Reabilitarea, modernizarea, extinderea si dotarea Liceului Tehnologic ”Tase Dumitrescu” Mizil – 3 loturi", care urmărește atingerea unor obiective strategice.
Procedura este încadrată sub codul CPV 42620000, corespunzător categoriei: Strunguri, masini de alezat si de frezat.
Termenul maxim pentru realizarea lucrărilor este de 60 luni, începând de la data semnării contractului.
Zona geografică în care va avea loc execuția contractului este Mizil.

Descriere licitatie:

Contractul ce face obiectul prezentei proceduri de atribuire are ca obiect Furnizare Instrumente ateliere specializate pentru proiectul: Reabilitarea, modernizarea, extinderea si dotarea Liceului Tehnologic ”Tase Dumitrescu” Mizil 3 loturi și se derulează în cadrul proiectului „Reabilitarea, modernizarea, extinderea si dotarea Liceului Tehnologic ”Tase Dumitrescu” Mizil”, finantat prin POR 2014-2020, Axa Prioritară 10 - Îmbunătățirea infrastructurii educaționale.- Obiectiv Specific 10.2 Creșterea gradului de participare la învăţământul profesional şi tehnic şi învăţare pe tot parcursul vieţii, proiectul etapizat pe Programul Regional Sud-Muntenia 2021-2027, Contractul de finanțare 40/13.09.2024, proiect etapizat pe Programul Regional Sud-Muntenia 2021-2027, Contract de finanțare 40/13.09.2024 Loturile scoase la achizitie sunt: LOT 1 – SUDURĂ val. estimata de 243.301,71 lei fara TVA; LOT 2 - PRELUCRĂRI MECANICE (Manual) val. estimata de 251.658,16 lei fara TVA; Lot 3 - PRELUCRĂRI CNC val. estimata de 412.983,28 lei fara TVA; Numarul de zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor este de 10 zile. Autoritatea contractanta va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarificari in a 5-a zi inainte de data limita de depunere a ofertelor.

Potențialii ofertanti vor adresa Solicitările de clarificări în mod exclusiv în SEAP la secţiunea " Solicitari de clarificare/Intrebari" din cadrul procedurii cu maxim 10 zile inainte de data limita prevazuta pentru depunerea ofertelor, iar răspunsurile la acestea vor fi publicate în SEAP la secţiunea "Lista clarificări, notificari si decizii" din cadrul anunţului de participare cu maxim 10 zile inainte de data limita prevazuta pentru depunerea ofertelor, autoritatea contractantă urmând să nu dea curs solicitărilor adresate prin altă modalitate de comunicare decât cea stabilită. Ofertantii au obligatia de a analiza cu atentie Documentatia de Atribuire si sa pregateasca oferta conform tuturor instructiunilor, formularelor, prevederilor contractuale si specificatiile tehnice continute in aceasta Documentatie. Mentionam faptul ca pentru vizualizarea documentatiei de atribuire incarcate in SEAP, operatorii economici, trebuie sa aiba un program necesar vizualizarii fisierelor semnate electronic, acest program fiind disponibil gratuit pe site-urile furnizorilor de semnatura electronica. Un operator economic poate participa la procedura numai daca este inregistrat in SEAP. Documentatia de atribuire se posteaza integral în cadrul anuntului de participare publicat pe site -ul https://e-licitatie.ro/pub. Comisia de evaluare va transmite solicitarile de clarificare privind ofertele depuse, in SEAP la Sectiunea “ Solicitari de clarificare/Intrebari”. Operatorii economici vor transmite raspunsurile la clarificari si eventualele documente solicitate pe parcursul evaluarii ofertelor prin intermediul SEAP (Sectiunea “ Solicitari de clarificare/ Intrebari”). Cerintele tehnice definite la nivelul anuntului de participare, caietului de sarcini sau altor documente complementare, prin trimiterea standardelor, la un anumit producator, la marci, brevete, tipuri, la o origine sau la o productie/metoda specifica de fabricatie/prestare/executie, vor fi intelese ca fiind insotite de mentiunea ”sau echivalent”.

Reabilitarea, modernizarea, extinderea si dotarea Liceului Tehnologic ”Tase Dumitrescu” Mizil finanțat prin Programul Regional Sud-Muntenia 2021-2027, Prioritatea P5.O regiune educată, obiectiv specific FEDR-RSO4.2_Îmbunătățirea accesului egal la servicii de calitate și incluzive în educație, formare și învățarea pe tot parcursul vieții prin dezvoltarea infrastructurii accesibile, inclusiv prin promovarea rezilienței pentru educația și formarea la distanță și online, cod smis 329366

Reabilitarea, modernizarea, extinderea si dotarea Liceului Tehnologic ”Tase Dumitrescu” Mizil finanțat prin Programul Regional Sud-Muntenia 2021-2027, Prioritatea P5.O regiune educată, obiectiv specific FEDR-RSO4.2_Îmbunătățirea accesului egal la servicii de calitate și incluzive în educație, formare și învățarea pe tot parcursul vieții prin dezvoltarea infrastructurii accesibile, inclusiv prin promovarea rezilienței pentru educația și formarea la distanță și online, cod smis 329366.

...

🔒 Pentru a vizualiza toate detaliile acestei licitatii, va rugam sa va autentificati sau sa va creati un cont gratuit.

  • Prin contul dumneavoastra, veti putea:
  • ✅ Primiti notificari despre licitatii noi pe e-mail
  • ✅ Cautati licitatii dupa criterii relevante
  • ✅ Vizualizati listele complete cu licitatii
  • ✅ Salvati si urmariti licitatiile de interes



Inregistrati-va acum si explorati GRATUIT licitatiile publice timp de 60 de zile!

Monitorizarea licitatiilor publice in Romania

Explorati harta interactiva pentru a descoperi licitatiile publice organizate in luna Iulie in Romania. Fiecare punct de pe harta indica o regiune in care au avut loc licitatii publice, iar dimensiunea acestuia reflecta numarul total de anunturi publicate in acea zona. Astfel, puteti observa clar regiunile cu cea mai intensa activitate in domeniul achizitiilor publice.

Daca doriti acces la detalii specifice despre licitatiile recente sau vreti sa vedeti ce anunturi au fost publicate ieri, ultima saptămână sau la o data specifica, va invitam sa va inregistrati pe site. Prin contul dvs. , veti putea explora in detaliu cele mai noi oportunitati si veti putea primi notificari personalizate atunci cand apar licitatii relevante pentru dumneavoastra.


Explorati noi oportunitati de crestere pentru afacerea dvs.! Sunteti doar la un pas distanta de licitatiile care pot transforma viitorul companiei dvs.

Descoperiti licitatii relevante din intreaga Uniune Europeana si accesati parteneriate strategice care va pot creste cifra de afaceri. Profitati de o platforma intuitiva, notificari personalizate si acces rapid la cele mai recente oportunitati din domeniul dvs.!

Descoperiti cum functioneaza aplicatia