Autentificare

Achiziția lucrărilor de execuție pentru proiectul “ÎMBUNĂTĂȚIREA INFRASTRUCTURII DE TURISM ÎN MUNICIPIUL DEJ, JUDEȚUL CLUJ”

Home Licitatii publice

Anunt de licitatie publica organizat de MUNICIPIUL DEJ

A fost publicata o noua oportunitate de achizitie publica.
Descoperiti cele mai recente licitatii publice organizate de institutii si organizatii din tara.

Organizator

MUNICIPIUL DEJ

Titlul licitatiei: România – Lucrări de construcţii de complexe pentru petrecerea timpului liber – Achiziția lucrărilor de execuție pentru proiectul “ÎMBUNĂTĂȚIREA INFRASTRUCTURII DE TURISM ÎN MUNICIPIUL DEJ, JUDEȚUL CLUJ”

  • Anunturi de achizitii
  • Caiete de sarcini
  • Termene si conditii
  • Ofertanti si furnizori
  • Finantare UE
  • Contracte de executie
  • Evaluare oferte
  • Transparenta in achizitii

Data publicarii anuntului:

2026-08-21

Loc de implementare a lucrarii:

Dej

Proiectul supus achiziției urmează să fie implementat în Dej, conform anunțului oficial.
Această procedură de achiziție publică are în vedere realizarea proiectului cu denumirea: "Achiziția lucrărilor de execuție pentru proiectul “ÎMBUNĂTĂȚIREA INFRASTRUCTURII DE TURISM ÎN MUNICIPIUL DEJ, JUDEȚUL CLUJ”".
Execuția proiectului este programată pentru o perioadă de 24 luni.
Această achiziție este încadrată sub codul CPV 45212100, definit ca: Lucrari de constructii de complexe pentru petrecerea timpului liber.
Conform informațiilor oficiale, această licitație este organizată de MUNICIPIUL DEJ.

Descriere licitatie:

Obiectivul general al proiectului este îmbunătățirea infrastructurii de turism în municipiul Dej prin amenajarea zonelor de relaxare aflate în proximitatea resursei turistice. Prin investiția propusă, UAT Municipiul Dej își propune îmbunătățirea infrastructurii de turism prin amenajarea aferentă zonelor de relaxare aflate în proximitatea resursei turistice Parc Balnear Toroc. Scopul investiției este creșterea gradului de confort la nivelul bazei de agrement și a numărului de turiști la nivelul municipiului Dej. Amplasamentul destinat investiției este situat în intravilanul Municipiului Dej, județul Cluj, str. Albăstrelelor, nr. 3. Terenul în suprafață de 28,412.00mp, proprietatea Municipiului Dej, conform CF 62093. Construcţia se încadrează la CATEGORIA „C” DE IMPORTANŢĂ (conform H.G. nr. 766/1997 publicată în MO 352 din 10 decembrie 1992) şi la CLASA „III” DE IMPORTANŢĂ (conform Normativului P100/92). Numărul de zile până la care se pot solicita clarificări înainte de data limită de depunere a ofertelor este de 20 zile. Autoritatea contractantă va răspunde în mod clar și complet tuturor solicitărilor de clarificări în a 12-a zi înainte de data limită de depunere a ofertelor. La solicitarile de clarificari venite dupa termenul limita indicat mai sus, autoritatea contractanta își rezerva dreptul de a nu formula raspuns.

Punctajul total obținut va fi determinat după cum urmează: 1. Preț (maximum 80 puncte) + 2. Componenta tehnică (maximum 20 puncte)= maxim 100 de puncte. Clasamentul Ofertelor va fi determinat pe baza punctajului total. Pe baza metodei de calcul de mai sus, Ofertantul care are cel mai mare punctaj total va fi declarat câștigător. Punctajul total = Punctele obținute pentru factorul P (prețul ofertei) + Punctele obținute pentru factorul Tehnic În cazul în care două sau mai multe oferte sunt clasate pe primul loc, cu punctaje egale, departajarea se va face având în vedere punctajul obţinut la factorii de evaluare în ordinea descrescătoare a ponderilor acestora în ordinea: Prețul ofertei 2.1 Garanția extinsă a lucrării 2.2 Normă poluare În situaţia în care egalitatea se menţine, autoritatea contractantă va solicita noi propuneri financiare, şi oferta câştigătoare va fi desemnată cea cu propunerea financiară cea mai mică. . CONTINUARE III.1.1.a) Situatia personala a candidatului sau ofertantului, Conflict de interese care decurge din participarea la procedura de achiziții publice Cerința nr. 2 Datele privind beneficiarul real sunt obligatorii încă din faza depunerii ofertelor/documentelor suport DUAE, respectiv (aceste informații sunt obligatorii și pentru subcontractanți): a) pentru ofertanții a căror acționari sunt persoane fizice sau persoane juridice înregistrate pe teritoriul României, se va depune un extras ONRC. b) pentru ofertantul/ofertanții declarat(i) câștigător(i) care are/au în structura acționariatului entități juridice, autoritatea contractantă colecteaza de la ofertant o declarație pe proprie răspundere dată de către reprezentantul legal, conform prevederilor articolului 326 din Codul Penal privind falsul în declarații, ce va conține datele privind beneficiarii reali ai entităților juridice străine (cel puțin numele, prenumele și data nașterii), în conformitate cu Legea 129/2019, cu completările și modificările ulterioare. c) pentru ofertanții străini, înregistrați în afara României, aceștia vor depune documente justificative, certificate sau alte înscrisuri eliberate de autoritatea responsabilă de datele beneficiarului real din țara ofertantului, însoțit de traducerea în limba română, certificată de traducători autorizați, în condițiile legii. d) pentru ofertanții de tipul asociațiilor și fundațiilor, autoritatea contractantă, colectează de la aceștia un extras de la Ministerul Justiției (Registrul Național ONG) privind beneficiarii reali ai asociației/fundației; în cazul în care asociația/fundația este o entitate străină sau are beneficiari reali persoane străine, autoritatea contractantă colectează de la ofertanți o declarație pe proprie răspundere dată de către reprezentantul legal/președinte, conform prevederilor articolului 326 din Codul Penal privind falsul în declarații, ce va conține datele privind beneficiarii reali ai entităților juridice (cel puțin numele, prenumele și data nașterii), în conformitate cu Legea 129/2019, cu completările și modificările ulterioare. Continuare III.1.3.a) Capacitatea tehnica si/sau profesionala: Cerinta nr. 2:Informatii privind asocierea Operatorii economici au dreptul de a se asocia cu scopul de a depune ofertă comună.În cazul în care mai mulţi operatori economici participă în comun la procedura de atribuire, îndeplinirea criteriilor privind capacitatea tehnică și profesională se demonstrează prin luarea în considerare a resurselor tuturor membrilor grupului. Asociații nu trebuie să se afle în situaţia care determină excluderea din procedura de atribuire, conform prevederilor art.164, art.165, art.167 din Legea 98/2016 privind achizițiile publice. Mod de îndeplinire: Se va prezenta de către fiecare asociat DUAE completat în conformitate cu prevederile art. 193 alin.(1) din Legea 98/2016 și Formularul -Acord de asociere.Numai ofertantul clasat pe primul loc după aplicarea criteriului de atribuire asupra ofertelor admisibile, va prezenta la solicitarea autorităţii contractante documentele justificative care probează cele asumate în DUAE. Notă:1.Contractele comune prezentate individual de fiecare dintre membrii unei asocieri se iau în considerare o singură dată. Cerința nr.3: Informatii privind susținerea capacitații tehnice a ofertantului/grupului de operatori economici Operatorul economic are dreptul în legătură cu contractul de achiziţie publică, să invoce susținerea unui/unor tert/terți în ceea ce priveşte îndeplinirea criteriilor privind capacitatea tehnică și profesională, indiferent de natura relaţiilor juridice existente între operatorul economic și terțul/terții respectiv/respectivi. Terțul/terții care asigură susținerea tehnică și profesională nu trebuie sa se afle în situaţia care determină excluderea din procedura de atribuire,conform prevederilor art.164, art.165, art.167 din Legea 98/2016 privind achizițiile publice. Mod de îndeplinire cerința nr.3:Se va prezenta DUAE în conformitate cu prevederile art.193 din Legea 98/2016 completat separat de fiecare terț susținător împreună cu Angajamentul privind sustinerea tehnica-experienta similara a ofertantului//grupului de operatori economici și cu documentele transmise ofertantului de către terț/terții susținători, din care să rezulte modul efectiv prin care terțul/terții susținător/susținători va/vor asigura îndeplinirea propriului angajament de susținere. Aceste documente vor fi încarcate în SICAP împreună cu Angajamentul ferm. Autoritatea contractantă va lua în considerare această susţinere, ca probă a îndeplinirii criteriilor minime impuse în cadrul documentaţiei de atribuire dacă sunt îndeplinite în mod cumulativ următoarele condiţii: a) terţul/terţii susţinător(i) pot dovedi că deţin resursele invocate ca element de susţinere a ofertantului/candidatului; b) ofertantul/candidatul poate demonstra că va dispune efectiv de resursele entităţilor ce acordă susţinerea, necesare pentru realizarea contractului, în cazul în care terţul susţinător nu este declarat subcontractant; ”Cerintele tehnice definite la nivelul anuntului de participare, caietului de sarcini sau altor documente complementare, prin trimiterea standardelor, la un anumit producator, la marci, brevete, tipuri, la o origine sau la o productie/metoda specifica de fabricatie/prestare/executie, vor fi intelese ca fiind insotite de mentiunea ”sau echivalent”.

Proiectul ÎMBUNĂTĂȚIREA INFRASTRUCTURII DE TURISM ÎN MUNICIPIUL DEJ, JUDEȚUL CLUJ”, SMIS 324116, contract finantare 373/25.09.2025

...

🔒 Pentru a vizualiza toate detaliile acestei licitatii, va rugam sa va autentificati sau sa va creati un cont gratuit.

  • Prin contul dumneavoastra, veti putea:
  • ✅ Primiti notificari despre licitatii noi pe e-mail
  • ✅ Cautati licitatii dupa criterii relevante
  • ✅ Vizualizati listele complete cu licitatii
  • ✅ Salvati si urmariti licitatiile de interes



Inregistrati-va acum si explorati GRATUIT licitatiile publice timp de 60 de zile!

Monitorizarea licitatiilor publice in Romania

Explorati harta interactiva pentru a descoperi licitatiile publice organizate in luna Iulie in Romania. Fiecare punct de pe harta indica o regiune in care au avut loc licitatii publice, iar dimensiunea acestuia reflecta numarul total de anunturi publicate in acea zona. Astfel, puteti observa clar regiunile cu cea mai intensa activitate in domeniul achizitiilor publice.

Daca doriti acces la detalii specifice despre licitatiile recente sau vreti sa vedeti ce anunturi au fost publicate ieri, ultima saptămână sau la o data specifica, va invitam sa va inregistrati pe site. Prin contul dvs. , veti putea explora in detaliu cele mai noi oportunitati si veti putea primi notificari personalizate atunci cand apar licitatii relevante pentru dumneavoastra.


Explorati noi oportunitati de crestere pentru afacerea dvs.! Sunteti doar la un pas distanta de licitatiile care pot transforma viitorul companiei dvs.

Descoperiti licitatii relevante din intreaga Uniune Europeana si accesati parteneriate strategice care va pot creste cifra de afaceri. Profitati de o platforma intuitiva, notificari personalizate si acces rapid la cele mai recente oportunitati din domeniul dvs.!

Descoperiti cum functioneaza aplicatia