Autentificare

Achiziționarea serviciilor de curățenie pentru birouri și spații conexe ale sediilor MDLPA pentru perioada 01.01.2025 -31.12.2027

Home Licitatii publice

Anunt de licitatie publica organizat de Ministerul Dezvoltării, Lucrărilor Publice și Administrației

A fost publicata o noua oportunitate de achizitie publica.
Descoperiti cele mai recente licitatii publice organizate de institutii si organizatii din tara.

Organizator

Ministerul Dezvoltării, Lucrărilor Publice și Administrației

Titlul licitatiei: România – Servicii de curăţenie şi igienizare – Achiziționarea serviciilor de curățenie pentru birouri și spații conexe ale sediilor MDLPA pentru perioada 01.01.2025 -31.12.2027

  • Anunturi de achizitii
  • Caiete de sarcini
  • Termene si conditii
  • Ofertanti si furnizori
  • Finantare UE
  • Contracte de executie
  • Evaluare oferte
  • Transparenta in achizitii

Data publicarii anuntului:

2026-08-24

Loc de implementare a lucrarii:

Bucuresti

În sistemul CPV, această achiziție este înregistrată sub codul 90900000, descris ca: Servicii de curatenie si igienizare.
Implementarea proiectului propus se va face în Bucuresti, regiune menționată ca punct principal de desfășurare.
Execuția lucrărilor se va încadra într-o perioadă de 36 luni.
Responsabilitatea desfășurării procedurii de achiziție revine entității contractante Ministerul Dezvoltării, Lucrărilor Publice și Administrației.
Lucrarea pentru care se organizează licitația poartă numele "Achiziționarea serviciilor de curățenie pentru birouri și spații conexe ale sediilor MDLPA pentru perioada 01.01.2025 -31.12.2027", conform specificațiilor tehnice.

Descriere licitatie:

Procedura de achiziție publică se va finaliza prin încheierea unui ACORD-CADRU de servicii, cu o durată de 36 de luni, în perioada 01.01.2025 – 31.12.2027, cu maxim 3 operatori economici. Atribuirea contractelor subsecvente se va face fără reluarea competiției, în funcție de necesitățile Autorității Contractante și de banii alocați cu această destinație. Valoarea maximă estimată a acordului-cadru este de 2.748.281,36 lei fără TVA, respectiv 3.270.454,82 lei cu TVA. Valoarea estimată a celui mai mare contract subsecvent ce se anticipează a fi atribuit pe durata acordului-cadru este de 916.272 lei fără TVA respectiv 1.090.363,68 lei cu TVA Valoarea estimată a celui mai mic contract subsecvent ce se anticipeaza a fi atribuit pe durata acordului-cadru este de 76.356 lei fără TVA, 90.863,64 lei cu TVA inclus. Se preconizează că pe durata acordului-cadru se vor încheia aproximativ 20 contracte subsecvente, fiecare având o durată estimată de implementare cuprinsa intre minim 1 lună și maxim 12 luni. Termenul limita pana la care se pot solicita clarificari cu privire la documentatia de atribuire: cu 17 zile inainte de data limita de depunere a ofertelor . In conformitate cu prevederile art.161 din Legea 98/2016, autoritatea contractanta va raspunde in mod clar si complet solicitarilor de clarificare/informatiilor suplimentare in legatura cu documentatia de atribuire in a 12 a zi inainte de termenul limita stabilit pentru depunerea ofertelor in anuntul de participare.

...

🔒 Pentru a vizualiza toate detaliile acestei licitatii, va rugam sa va autentificati sau sa va creati un cont gratuit.

  • Prin contul dumneavoastra, veti putea:
  • ✅ Primiti notificari despre licitatii noi pe e-mail
  • ✅ Cautati licitatii dupa criterii relevante
  • ✅ Vizualizati listele complete cu licitatii
  • ✅ Salvati si urmariti licitatiile de interes



Inregistrati-va acum si explorati GRATUIT licitatiile publice timp de 60 de zile!

Monitorizarea licitatiilor publice in Romania

Explorati harta interactiva pentru a descoperi licitatiile publice organizate in luna Iulie in Romania. Fiecare punct de pe harta indica o regiune in care au avut loc licitatii publice, iar dimensiunea acestuia reflecta numarul total de anunturi publicate in acea zona. Astfel, puteti observa clar regiunile cu cea mai intensa activitate in domeniul achizitiilor publice.

Daca doriti acces la detalii specifice despre licitatiile recente sau vreti sa vedeti ce anunturi au fost publicate ieri, ultima saptămână sau la o data specifica, va invitam sa va inregistrati pe site. Prin contul dvs. , veti putea explora in detaliu cele mai noi oportunitati si veti putea primi notificari personalizate atunci cand apar licitatii relevante pentru dumneavoastra.


Explorati noi oportunitati de crestere pentru afacerea dvs.! Sunteti doar la un pas distanta de licitatiile care pot transforma viitorul companiei dvs.

Descoperiti licitatii relevante din intreaga Uniune Europeana si accesati parteneriate strategice care va pot creste cifra de afaceri. Profitati de o platforma intuitiva, notificari personalizate si acces rapid la cele mai recente oportunitati din domeniul dvs.!

Descoperiti cum functioneaza aplicatia