Autentificare

Contract de furnizare autoturisme de teren hibrid prin Programul privind reducerea emisiilor de gaze cu efect de seră în transporturi, prin promovarea vehiculelor de transport rutier nepoluante şi eficiente din punct de vedere energetic 2025 - 2030

Home Licitatii publice

Anunt de licitatie publica organizat de MINISTERUL APARARII - UNITATEA MILITARA 02574

A fost publicata o noua oportunitate de achizitie publica.
Descoperiti cele mai recente licitatii publice organizate de institutii si organizatii din tara.

Organizator

MINISTERUL APARARII - UNITATEA MILITARA 02574

Titlul licitatiei: România – Vehicule cu 4 roţi motoare – Contract de furnizare autoturisme de teren hibrid prin Programul privind reducerea emisiilor de gaze cu efect de seră în transporturi, prin promovarea vehiculelor de transport rutier nepoluante şi eficiente din punct de vedere energetic 2025 - 2030

  • Anunturi de achizitii
  • Caiete de sarcini
  • Termene si conditii
  • Ofertanti si furnizori
  • Finantare UE
  • Contracte de executie
  • Evaluare oferte
  • Transparenta in achizitii

Data publicarii anuntului:

2026-08-24

Loc de implementare a lucrarii:

Bucuresti

Autoritatea contractantă a încadrat procedura sub codul CPV 34113000, reprezentând: Vehicule cu 4 roti motoare.
Conform specificațiilor tehnice, locația aleasă pentru implementare este Bucuresti.
Autoritatea responsabilă pentru lansarea procedurii este MINISTERUL APARARII - UNITATEA MILITARA 02574, conform documentației disponibile.
Contractul care urmează a fi atribuit se referă la proiectul cu titlul: "Contract de furnizare autoturisme de teren hibrid prin Programul privind reducerea emisiilor de gaze cu efect de seră în transporturi, prin promovarea vehiculelor de transport rutier nepoluante şi eficiente din punct de vedere energetic 2025 - 2030".
Contractul va fi derulat într-o perioadă de 2 luni, conform cerințelor stabilite.

Descriere licitatie:

Furnizarea a 8 autoturisme de teren hibrid prin Programul privind reducerea emisiilor de gaze cu efect de seră în transporturi, prin promovarea vehiculelor de transport rutier nepoluante şi eficiente din punct de vedere energetic 2025 - 2030 Numarul zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor: 18. In masura in care solicitarile de clarificari sau informatii suplimentare au fost adresate in termenul de mai sus, raspunsul autoritatii contractante la aceste solicitari va fi transmis in a 11-a zi inainte de termenul stabilit pentru depunerea ofertelor.

1) Pe durata contractului prețul unitar declarat câștigător, exprimat în lei, rămâne ferm. 2) În cazul în care pe parcursul îndeplinirii contractului se constata faptul că anumite elemente ale propunerii tehnice sunt inferioare sau nu corespund cerințelor prevazute în Caietul de sarcini, prevalează prevederile Caietului de sarcini. 3) În cazul în care două sau mai multe oferte sunt clasate pe primul loc, cu punctaje egale, departajarea se va face având în vedere punctajul obținut la factorii de evaluare în ordinea descrescătoare a ponderilor acestora. În situația în care egalitatea se menține, autoritatea contractantă va solicita noi propuneri financiare, și oferta câștigătoare va fi desemnată cea cu propunerea financiară cea mai mică. Dacă în urma reofertării ofertanții nu pot fi departajați, devin incidente prevederile art. 211 lit.b) din Legea 98/2016, fiind imposibilă încheierea contractului. 4) În cazul în care părți din contractul de achiziție publică urmează să se îndeplinească de unul sau mai multi subcontractanți, se solicită prezentarea listei cuprinzând acești subcontractanți cu specializarea acestora (Formularul F.6). Pe parcursul derulării contractului, contractantul nu are dreptul de a înlocui subcontractanții nominalizați în oferta fără acceptul autorității contractante, iar eventuala înlocuire a acestora nu trebuie sa conducă la modificarea propunerii tehnice sau financiare initiale. 5) In baza prevederilor art.10, din H.G. nr. 445/2003, pana la semnarea contractului, operatorii economici declarati castigatori au obligația să obțină codul NATO de agent economic (Codul NCAGE-acordat de Biroul National de Codificare sau Codul NCAGE - atribuit de NSPA - Agenția NATO de Întreținere și Aprovizionare în funcție de statul în care operatorul economic este înregistrat). După semnarea contractului, contractantul va ridica de la Biroul National de Codificare al României formularul Proiectului de identificare pentru completarea datelor de codificare a articolului de înzestrare. Biroul National de Codificare al României este situat in Bulevardul Iuliu Maniu nr. 7-9, sector 6, cod postal 061072,București, tel. 021-410.78.80, 021- 410.78.81. int. 236 sau 307, fax 021-411.14.57, e-mail: [email protected]. 6) Cheltuielile privind întocmirea și prezentarea ofertei aparțin în exclusivitate ofertantului. 7) Ofertanții vor completa DUAE având în vedere Notificarea ANAP din 02.07.2019 referitoare la utilizarea Documentului Unic de Achiziție European (DUAE), astfel cum a fost aceasta integrat în Sistemul Electronic de Achiziții Publice (SEAP). Cerintele tehnice definite la nivelul anuntului de participare, caietului de sarcini sau altor documente complementare, prin trimiterea standardelor, la un anumit producator, la marci, brevete, tipuri, la o origine sau la o productie/metoda specifica de fabricatie/prestare/executie, vor fi intelese ca fiind insotite de mentiunea ”sau echivalent.

...

🔒 Pentru a vizualiza toate detaliile acestei licitatii, va rugam sa va autentificati sau sa va creati un cont gratuit.

  • Prin contul dumneavoastra, veti putea:
  • ✅ Primiti notificari despre licitatii noi pe e-mail
  • ✅ Cautati licitatii dupa criterii relevante
  • ✅ Vizualizati listele complete cu licitatii
  • ✅ Salvati si urmariti licitatiile de interes



Inregistrati-va acum si explorati GRATUIT licitatiile publice timp de 60 de zile!

Monitorizarea licitatiilor publice in Romania

Explorati harta interactiva pentru a descoperi licitatiile publice organizate in luna August in Romania. Fiecare punct de pe harta indica o regiune in care au avut loc licitatii publice, iar dimensiunea acestuia reflecta numarul total de anunturi publicate in acea zona. Astfel, puteti observa clar regiunile cu cea mai intensa activitate in domeniul achizitiilor publice.

Daca doriti acces la detalii specifice despre licitatiile recente sau vreti sa vedeti ce anunturi au fost publicate ieri, ultima saptămână sau la o data specifica, va invitam sa va inregistrati pe site. Prin contul dvs. , veti putea explora in detaliu cele mai noi oportunitati si veti putea primi notificari personalizate atunci cand apar licitatii relevante pentru dumneavoastra.


Explorati noi oportunitati de crestere pentru afacerea dvs.! Sunteti doar la un pas distanta de licitatiile care pot transforma viitorul companiei dvs.

Descoperiti licitatii relevante din intreaga Uniune Europeana si accesati parteneriate strategice care va pot creste cifra de afaceri. Profitati de o platforma intuitiva, notificari personalizate si acces rapid la cele mai recente oportunitati din domeniul dvs.!

Descoperiti cum functioneaza aplicatia