Autentificare

Execuție de lucrări pentru obiectivul de investitii „Modernizare infrastructură rutieră de drum județean 204E dintre localitățile Mirceștii Noi-Ciușlea-Străjescu-Doaga-DN24”

Home Licitatii publice

Anunt de licitatie publica organizat de JUDETUL VRANCEA (CONSILIUL JUDETEAN)

A fost publicata o noua oportunitate de achizitie publica.
Descoperiti cele mai recente licitatii publice organizate de institutii si organizatii din tara.

Organizator

JUDETUL VRANCEA (CONSILIUL JUDETEAN)

Titlul licitatiei: România – Lucrări de drumuri – Execuție de lucrări pentru obiectivul de investitii „Modernizare infrastructură rutieră de drum județean 204E dintre localitățile Mirceștii Noi-Ciușlea-Străjescu-Doaga-DN24”

  • Anunturi de achizitii
  • Caiete de sarcini
  • Termene si conditii
  • Ofertanti si furnizori
  • Finantare UE
  • Contracte de executie
  • Evaluare oferte
  • Transparenta in achizitii

Data publicarii anuntului:

2026-08-27

Loc de implementare a lucrarii:

Focsani

Responsabilitatea desfășurării procedurii de achiziție revine entității contractante JUDETUL VRANCEA (CONSILIUL JUDETEAN).
Lucrarea este inclusă în nomenclatorul CPV sub codul 45233140, ce definește: Lucrari de drumuri.
Întreaga procedură de achiziție are ca scop principal implementarea proiectului "Execuție de lucrări pentru obiectivul de investitii „Modernizare infrastructură rutieră de drum județean 204E dintre localitățile Mirceștii Noi-Ciușlea-Străjescu-Doaga-DN24”".
Termenul de execuție nu este precizat în cadrul acestei proceduri.
Proiectul se va desfășura în regiunea administrativă Focsani, conform caietului de sarcini.

Descriere licitatie:

Operatorul economic declarat câștigător al procedurii de atribuire va executa lucrari pentru obiectivul de investitie „Modernizare infrastructură rutieră de drum județean 204E dintre localitățile Mirceștii Noi-Ciușlea-Străjescu-Doaga-DN24” Valoarea estimata a procedurii de achiziție publica este de: 94.624.756,20 lei fără T.V.A., fiind compusă din: 1.3. Amenjarea pentru protectia mediului si aducerea la starea initiala - 362.944,00 lei fără T.V.A. 1.4. Cheltuieli pentru relocarea/protectia utilitatilor - 684.509,85 lei fără T.V.A. 2. Cheltuieli pentru asigurarea utilitatilor necesare obiectivului - 288.785,13 lei fără T.V.A. 4.1. Constructii si instalatii - 92.556.517,04 lei fără T.V.A. 4.2. Montaj utilaje, echipamente tehnologice si functionale - 8.807,86 lei fără T.V.A. 4.3. Utilaje, echipamente tehnologice și funcționale care necesită montaj - 478.709,40 lei fără T.V.A. 5.1.1. Lucrari de constructii si instalatii aferente organizarii de santier - 244.482,92 lei fără T.V.A. Detalii suplimentare cu privire la lucrările ce urmează să fie executate se găsesc în documentația tehnică.

Programul Operational Regional 2021-2027, Obiectiv specific 3.2 Dezvoltarea și creșterea unei mobilități naționale, regionale și locale durabile, reziliente la schimbările climatice, inteligente și intermodale, inclusiv îmbunătățirea accesului la TEN-T și a mobilității transfrontaliere, apelul de proiecte nr PRSE/49/PRSE_P4/OP3/RSO3.2/PRSE_A14 - Apel PRSE/4.1/1/2023_Reabilitărea și modernizarea infrastructurii rutiere de importanță regională pentru asigurarea conectivității la rețeaua TEN-T

...

🔒 Pentru a vizualiza toate detaliile acestei licitatii, va rugam sa va autentificati sau sa va creati un cont gratuit.

  • Prin contul dumneavoastra, veti putea:
  • ✅ Primiti notificari despre licitatii noi pe e-mail
  • ✅ Cautati licitatii dupa criterii relevante
  • ✅ Vizualizati listele complete cu licitatii
  • ✅ Salvati si urmariti licitatiile de interes



Inregistrati-va acum si explorati GRATUIT licitatiile publice timp de 60 de zile!

Monitorizarea licitatiilor publice in Romania

Explorati harta interactiva pentru a descoperi licitatiile publice organizate in luna Iulie in Romania. Fiecare punct de pe harta indica o regiune in care au avut loc licitatii publice, iar dimensiunea acestuia reflecta numarul total de anunturi publicate in acea zona. Astfel, puteti observa clar regiunile cu cea mai intensa activitate in domeniul achizitiilor publice.

Daca doriti acces la detalii specifice despre licitatiile recente sau vreti sa vedeti ce anunturi au fost publicate ieri, ultima saptămână sau la o data specifica, va invitam sa va inregistrati pe site. Prin contul dvs. , veti putea explora in detaliu cele mai noi oportunitati si veti putea primi notificari personalizate atunci cand apar licitatii relevante pentru dumneavoastra.


Explorati noi oportunitati de crestere pentru afacerea dvs.! Sunteti doar la un pas distanta de licitatiile care pot transforma viitorul companiei dvs.

Descoperiti licitatii relevante din intreaga Uniune Europeana si accesati parteneriate strategice care va pot creste cifra de afaceri. Profitati de o platforma intuitiva, notificari personalizate si acces rapid la cele mai recente oportunitati din domeniul dvs.!

Descoperiti cum functioneaza aplicatia