Autentificare

Lucrări din cadrul Proiectului “Modernizare DJ 684 pe traseul DN68A (Coșava) – Tomești – Luncanii de Jos – Ruschița – Voislova (DN68A) Legătură cu județul Hunedoara la DJ 687D”, cod MySMIS 335609 - 2 loturi

Home Licitatii publice

Anunt de licitatie publica organizat de JUDETUL TIMIS

A fost publicata o noua oportunitate de achizitie publica.
Descoperiti cele mai recente licitatii publice organizate de institutii si organizatii din tara.

Organizator

JUDETUL TIMIS

Titlul licitatiei: România – Lucrări de construcţii de drumuri – Lucrări din cadrul Proiectului “Modernizare DJ 684 pe traseul DN68A (Coșava) – Tomești – Luncanii de Jos – Ruschița – Voislova (DN68A) Legătură cu județul Hunedoara la DJ 687D”, cod MySMIS 335609 - 2 loturi

  • Anunturi de achizitii
  • Caiete de sarcini
  • Termene si conditii
  • Ofertanti si furnizori
  • Finantare UE
  • Contracte de executie
  • Evaluare oferte
  • Transparenta in achizitii

Data publicarii anuntului:

2026-08-14

Loc de implementare a lucrarii:

Timisoara

Organizatorul oficial al acestei licitații este JUDETUL TIMIS, instituție responsabilă cu derularea achiziției.
Clasificarea CPV aferentă acestei achiziții este 45233120 – Lucrari de constructii de drumuri, conform standardelor europene.
În cadrul acestei proceduri, autoritatea contractantă urmărește realizarea obiectivului denumit "Lucrări din cadrul Proiectului “Modernizare DJ 684 pe traseul DN68A (Coșava) – Tomești – Luncanii de Jos – Ruschița – Voislova (DN68A) Legătură cu județul Hunedoara la DJ 687D”, cod MySMIS 335609 - 2 loturi".
Lucrarea urmează să fie finalizată în termen de 20 luni, conform graficului propus.
Locul de implementare a obiectivului de investiții este indicat ca fiind Timisoara.

Descriere licitatie:

Prezenta procedura a facut obiectul unei alte achizitii (CN 1087643/21.11.2025) care a fost anulata la data de 27.02.2026. Activitățile aferente prezentei documentații, vor fi realizate în conformitate cu prevederile caietului de sarcini pentru fiecare lot în parte, documentației tehnice postate în SEAP pentru fiecare lot în parte și a legislației în vigoare. Lucrările care fac obiectul prezentei proceduri, se vor realiza în maxim 20 luni de la data ordinului administrativ pentru fiecare lot în parte, conform documentației de atribuire. Principalele tipuri de lucrări pentru realizarea investiției prevăzute prin proiect sunt: • modernizarea drumului județean cu o bandă de circulație pe sens; • intersecții cu drumurile și străzile laterale; • accese la proprietăți; • stații de autobuz; • ziduri de sprijin; • parcări; • realizarea dispozitivelor de colectare și scurgere a apelor pluviale; • realizarea podurilor și podețelor: pentru lotul 1 - 4 poduri: ( km 10+341, km 10+710, km 10+955 și km 18+727) iar pentru lotul 2 - 4 poduri: (km 19 + 255, km 24 + 290, km 24 + 730 și km 28 + 737); • elemente de siguranța circulației; Valoarea estimată a ambelor loturi este de 150.026.447,31 lei fără TVA, respectiv 53.618.789,57 lei fără TVA pentru lot 1 si 96.407.657,74 lei fără TVA pentru lot 2, nu cuprinde contravaloarea cheltuielilor diverse și neprevăzute, acestea nu vor face obiectul procedurii, nu intră în valoarea de ofertare. Cheltuielile diverse și neprevăzute sunt în cuantum de maxim 10% din CM, calculat conform legii (HG 907/2016) și pot fi accesate/utilizate oricând pe durata implementării contractului, în conformitate cu prevederile modelului de contract aprobat prin HG nr.1/2018, cu modificările și completările ulterioare, în condițiile prevăzute la art.221 din Legea 98/2016. În măsura în care modificările nu sunt substanțiale, din contravaloarea cheltuielilor diverse și neprevăzute, vor fi decontate doar lucrări care pot interveni pe durata implementării contractului, în conformitate cu prevederile modelului de contract aprobat prin HG nr.1/2018, cu modificările și completările ulterioare, (conform HG 907/2016), în baza prețurilor unitare ofertate, prin aplicarea prevederilor art.221 alin.(1), lit a) și respectiv lit.e) si f) din Legea 98/2016, dacă este cazul. Autoritatea contractantă, pe parcursul derulării contractului de lucrări, în cazul în care situația de pe teren o impune, poate recurge la aplicarea prevederilor art. 221 lit. e) si f) din Legea 98/2016. Autoritatea contractantă va răspunde în mod clar și complet tuturor solicitărilor de clarificare /informații suplimentare, în a 12-a zi înainte de termenul limită stabilit pentru depunerea ofertelor, în condițiile în care solicitările se vor adresa cu cel puțin 22 zile înainte de termenul limită stabilit pentru depunerea ofertelor. Clarificările depuse după acest termen nu vor mai fi luate in considerare.

Pentru acordarea punctajelor, in cadrul ofertei tehnice se vor prezenta documentele solicitate prin caietului de sarcini si in anexa acestuia. In cazul in care ofertantii depun oferte pe ambele loturi si ca urmare a faptului ca executia lucrarilor se realizeaza concomitent pe ambele loturi, iar autoritatea contractanta nu a restrictionat atribuirea contractului catre operatori economici distincti, in cadrul ofertelor depuse, in mod obligatoriu personalul care face obiectul punctarii va fi diferit pentru fiecare lot in parte. In cazul in care nu se respecta aceste cerinte, una dintre ofertele depuse va fi respinsa.

In cazul in care ofertantii depun oferte pe ambele loturi si ca urmare a faptului ca executia lucrarilor se realizeaza concomitent pe ambele loturi, iar autoritatea contractanta nu a restrictionat atribuirea contractului catre operatori economici distincti, in cadrul ofertelor depuse, in mod obligatoriu personalul care face obiectul punctarii va fi diferit pentru fiecare lot in parte. In cazul in care nu se respecta aceste cerinte, una dintre ofertele depuse va fi respinsa.

...

🔒 Pentru a vizualiza toate detaliile acestei licitatii, va rugam sa va autentificati sau sa va creati un cont gratuit.

  • Prin contul dumneavoastra, veti putea:
  • ✅ Primiti notificari despre licitatii noi pe e-mail
  • ✅ Cautati licitatii dupa criterii relevante
  • ✅ Vizualizati listele complete cu licitatii
  • ✅ Salvati si urmariti licitatiile de interes



Inregistrati-va acum si explorati GRATUIT licitatiile publice timp de 60 de zile!

Monitorizarea licitatiilor publice in Romania

Explorati harta interactiva pentru a descoperi licitatiile publice organizate in luna Iulie in Romania. Fiecare punct de pe harta indica o regiune in care au avut loc licitatii publice, iar dimensiunea acestuia reflecta numarul total de anunturi publicate in acea zona. Astfel, puteti observa clar regiunile cu cea mai intensa activitate in domeniul achizitiilor publice.

Daca doriti acces la detalii specifice despre licitatiile recente sau vreti sa vedeti ce anunturi au fost publicate ieri, ultima saptămână sau la o data specifica, va invitam sa va inregistrati pe site. Prin contul dvs. , veti putea explora in detaliu cele mai noi oportunitati si veti putea primi notificari personalizate atunci cand apar licitatii relevante pentru dumneavoastra.


Explorati noi oportunitati de crestere pentru afacerea dvs.! Sunteti doar la un pas distanta de licitatiile care pot transforma viitorul companiei dvs.

Descoperiti licitatii relevante din intreaga Uniune Europeana si accesati parteneriate strategice care va pot creste cifra de afaceri. Profitati de o platforma intuitiva, notificari personalizate si acces rapid la cele mai recente oportunitati din domeniul dvs.!

Descoperiti cum functioneaza aplicatia