Autentificare

Furnizare dotări cu echipamente IT a Bibliotecii Bucovina I.G. Sbiera, Bibliotecii Comunale Moara, Bibliotecii Comunale Râșca, Bibliotecii Comunale Mitocu Dragomirnei și a unui număr de 26 de Biblioteci Municipale, Orășenești și Comunale aparținând județului Suceava, în cadrul proiectului “Biblioteca-hub digital pentru educație” finanțat prin Planul Național de Redresare și Reziliență,C7, I17

Home Licitatii publice

Anunt de licitatie publica organizat de JUDEȚUL SUCEAVA

A fost publicata o noua oportunitate de achizitie publica.
Descoperiti cele mai recente licitatii publice organizate de institutii si organizatii din tara.

Organizator

JUDEȚUL SUCEAVA

Titlul licitatiei: România – Computere portabile – Furnizare dotări cu echipamente IT a Bibliotecii Bucovina I.G. Sbiera, Bibliotecii Comunale Moara, Bibliotecii Comunale Râșca, Bibliotecii Comunale Mitocu Dragomirnei și a unui număr de 26 de Biblioteci Municipale, Orășenești și Comunale aparținând județului Suceava, în cadrul proiectului “Biblioteca-hub digital pentru educație” finanțat prin Planul Național de Redresare și Reziliență,C7, I17

  • Anunturi de achizitii
  • Caiete de sarcini
  • Termene si conditii
  • Ofertanti si furnizori
  • Finantare UE
  • Contracte de executie
  • Evaluare oferte
  • Transparenta in achizitii

Data publicarii anuntului:

2026-08-21

Loc de implementare a lucrarii:

Suceava

Termenul contractual de realizare a obiectivului este de 30 zile.
Organizarea procedurii este asigurată de JUDEȚUL SUCEAVA, în calitate de autoritate contractantă.
CPV 30213100 – Computere portabile este codul care definește tipul de lucrare sau serviciu vizat.
Obiectivul general al contractului este realizarea proiectului "Furnizare dotări cu echipamente IT a Bibliotecii Bucovina I.G. Sbiera, Bibliotecii Comunale Moara, Bibliotecii Comunale Râșca, Bibliotecii Comunale Mitocu Dragomirnei și a unui număr de 26 de Biblioteci Municipale, Orășenești și Comunale aparținând județului Suceava, în cadrul proiectului “Biblioteca-hub digital pentru educație” finanțat prin Planul Național de Redresare și Reziliență,C7, I17".
Locul în care urmează să se desfășoare procedura de achiziție este Suceava.

Descriere licitatie:

Județul Suceava prin Consiliul Județean Suceava implementează proiectul intitulat „Biblioteca-hub digital pentru educație” ce se derulează în cadrul Planului Național de Redresare și Reziliență, aferent apelului de proiecte Finanțarea bibliotecilor pentru a deveni hub-uri de dezvoltare a competențelor digitale, Componenta 7 Transformarea digitală, Investiția I17. Scheme de finanțare pentru biblioteci pentru a deveni hub-uri de dezvoltare a competențelor digitale. În acest sens s-a încheiat contractul de finanțare nr. 760.409/07.06.2024 cu Ministerul Cercetării, Inovării și Digitalizării, pentru proiectul “Biblioteca-hub digital pentru educație” ce vizează echiparea cu calculatoare și echipamente IT, pentru a fi transformate în hub de dezvoltare a competențelor digitale atât a Bibliotecii Bucovina I.G Sbiera, Bibliotecii Comunale Moara, Bibliotecii Comunale Râșca, Bibliotecii Comunale Mitocu Dragomirnei cât și a unui număr de 26 de Biblioteci Municipale, Orășenești și Comunale aparținând județului Suceava, în scopul dezvoltării competențelor digitale. Durata proiectului este de 24 luni: 7 iunie 2024 – 30 iunie 2026. Astfel, în vederea asigurării unui management de proiect eficient și pentru desfășurarea în bune condiții a activităților din cadrul proiectului, Județul Suceava prin Consiliul Județean Suceava în calitate de autoritate contractantă, intenționează să încheie un număr de 10 contracte de furnizare pentru dotarea cu echipamente IT. Prin prezenta procedură se reia procedura pentru achiziționarea de dotări cu echipamente IT a Bibliotecii Bucovinei I.G Sbiera, Bibliotecii Comunale Moara, Bibliotecii Comunale Râșca, Bibliotecii Comunale Mitocu Dragomirnei și a unui număr de 26 de Biblioteci Municipale, Orășenești și Comunale aparținând județului Suceava, care au făcut obiectul loturilor 1,3,4,5,7,9 și10 ale achiziției publice inițiată cu Anunțul de participare nr. CN1085317/09.09.2025 și în JOUE cu nr. 586745-2025, dar care au fost anulate prin Raportului procedurii nr. 5663/25.02.2026 și al loturilor 2,3 și5 din cadrul procedurii CN1089393/02.02.2026, dar care la data de 05.03.2026 au fost anulate automat de sistemul electronic, motivat de faptul că pentru aceste loturi de produse nu au fost depuse oferte. Procedura de achiziție publică de produse se derulează pe 10 loturi. Autoritatea contractantă va încheia câte un contract de furnizare pentru fiecare lot. Durata contractului pentru fiecare lot în parte este de 30 de zile calendaristice de la data semnării lui de ambele părți. Termenul de furnizare a tuturor produselor (aferente loturilor 1-10) este de maxim 20 de zile calendaristice de la semnarea contractului, cu respectarea punctului de livrare. Orice operator economic interesat are dreptul de a solicita clarificări sau informații suplimentare în legătura cu documentația de atribuire, cu respectarea termenului limita stabilit de autoritatea contractanta, respectiv numărul de zile până la care se pot solicita clarificări înainte de data limita de depunere a ofertelor/candidaturilor: 16 zile. Răspunsurile la solicitările de clarificări cu privire la documentația de atribuire vor fi publicate în SEAP, la Secțiunea ”Lista clarificări, notificări și decizii” din cadrul anunțului de participare. Autoritatea contractantă va răspunde la solicitările de clarificări adresate de operatorii economici până la termenul limită stabilit conform art. 27 alin.(3) din anexa la H.G. nr.395/2016. Autoritatea contractanta stabilește următoarele termene-limita în care va răspunde în mod clar și complet tuturor solicitărilor de clarificare/informațiilor suplimentare: - primul termen - limita: cu 20 zile înainte de data limita de depunere a ofertelor precizată în anunțul de participare, - al doilea termen - limita: răspunsurile autorității contractante vor fi publicate în SEAP în a 11-a zi înainte de data limită de depunere a ofertelor.

Prezentul lot reprezinta reluarea Lotului 1 din CN1085317/09.09.2025 și în JOUE cu nr. 586745-2025, dar care a fost anulat prin Raportului procedurii nr. 5663/25.02.2026 . Punctajul total acordat pentru fiecare oferta se calculează prin însumarea punctajelor acordate atât pentru componenta financiară cât și pentru componenta tehnică, pe baza formulei: Ptotal = Pfinanciar +Ptehnic Va fi declarat câștigător ofertantul a cărui ofertă întrunește punctajul cel mai mare prin însumarea ponderilor aferente propunerii (componentei) financiare și a celei tehnice. În cazul în care două sau mai multe oferte sunt clasate pe primul loc, cu punctaje egale, departajarea se va face având în vedere punctajul obţinut la factorii de evaluare în ordinea descrescătoare a ponderilor acestora. În situaţia în care egalitatea se menţine, autoritatea contractantă are dreptul să solicite noi propuneri financiare, şi oferta câştigătoare va fi desemnată cea cu propunerea financiară cea mai mică, conform prevederilor art. 139 alin. (3) din Normele Metodologice de aplicare a prevederilor referitoare la atribuirea contractului de achiziţie publică/acordului-cadru din Legea nr. 98/2016 privind achiziţiile publicede, aprobate prin H.G. nr. 395/2016, cu modificările și completările ulterioare.

Prezentul lot reprezinta reluarea Lotului 3 din CN1085317/09.09.2025 și în JOUE cu nr. 586745-2025, dar care a fost anulat prin Raportului procedurii nr. 5663/25.02.2026. Punctajul total acordat pentru fiecare oferta se calculează prin însumarea punctajelor acordate atât pentru componenta financiară cât și pentru componenta tehnică, pe baza formulei: Ptotal = Pfinanciar +Ptehnic Va fi declarat câștigător ofertantul a cărui ofertă întrunește punctajul cel mai mare prin însumarea ponderilor aferente propunerii (componentei) financiare și a celei tehnice. În cazul în care două sau mai multe oferte sunt clasate pe primul loc, cu punctaje egale, departajarea se va face având în vedere punctajul obţinut la factorii de evaluare în ordinea descrescătoare a ponderilor acestora. În situaţia în care egalitatea se menţine, autoritatea contractantă are dreptul să solicite noi propuneri financiare, şi oferta câştigătoare va fi desemnată cea cu propunerea financiară cea mai mică, conform prevederilor art. 139 alin. (3) din Normele Metodologice de aplicare a prevederilor referitoare la atribuirea contractului de achiziţie publică/acordului-cadru din Legea nr. 98/2016 privind achiziţiile publicede, aprobate prin H.G. nr. 395/2016, cu modificările și completările ulterioare.

Prezentul lot reprezinta reluarea Lotului 4 din CN1085317/09.09.2025 și în JOUE cu nr. 586745-2025, dar care a fost anulat prin Raportului procedurii nr. 5663/25.02.2026 . Punctajul total acordat pentru fiecare oferta se calculează prin însumarea punctajelor acordate atât pentru componenta financiară cât și pentru componenta tehnică, pe baza formulei: Ptotal = Pfinanciar +Ptehnic Va fi declarat câștigător ofertantul a cărui ofertă întrunește punctajul cel mai mare prin însumarea ponderilor aferente propunerii (componentei) financiare și a celei tehnice. În cazul în care două sau mai multe oferte sunt clasate pe primul loc, cu punctaje egale, departajarea se va face având în vedere punctajul obţinut la factorii de evaluare în ordinea descrescătoare a ponderilor acestora. În situaţia în care egalitatea se menţine, autoritatea contractantă are dreptul să solicite noi propuneri financiare, şi oferta câştigătoare va fi desemnată cea cu propunerea financiară cea mai mică, conform prevederilor art. 139 alin. (3) din Normele Metodologice de aplicare a prevederilor referitoare la atribuirea contractului de achiziţie publică/acordului-cadru din Legea nr. 98/2016 privind achiziţiile publicede, aprobate prin H.G. nr. 395/2016, cu modificările și completările ulterioare.

Prezentul lot reprezinta reluarea Lotului 5 din CN1085317/09.09.2025 și în JOUE cu nr. 586745-2025, dar care a fost anulat prin Raportului procedurii nr. 5663/25.02.2026 . Punctajul total acordat pentru fiecare oferta se calculează prin însumarea punctajelor acordate atât pentru componenta financiară cât și pentru componenta tehnică, pe baza formulei: Ptotal = Pfinanciar +Ptehnic Va fi declarat câștigător ofertantul a cărui ofertă întrunește punctajul cel mai mare prin însumarea ponderilor aferente propunerii (componentei) financiare și a celei tehnice. În cazul în care două sau mai multe oferte sunt clasate pe primul loc, cu punctaje egale, departajarea se va face având în vedere punctajul obţinut la factorii de evaluare în ordinea descrescătoare a ponderilor acestora. În situaţia în care egalitatea se menţine, autoritatea contractantă are dreptul să solicite noi propuneri financiare, şi oferta câştigătoare va fi desemnată cea cu propunerea financiară cea mai mică, conform prevederilor art. 139 alin. (3) din Normele Metodologice de aplicare a prevederilor referitoare la atribuirea contractului de achiziţie publică/acordului-cadru din Legea nr. 98/2016 privind achiziţiile publicede, aprobate prin H.G. nr. 395/2016, cu modificările și completările ulterioare.

Prezentul lot reprezinta reluarea Lotului 7 din CN1085317/09.09.2025 și în JOUE cu nr. 586745-2025, dar care a fost anulat prin Raportului procedurii nr. 5663/25.02.2026 . Punctajul total acordat pentru fiecare oferta se calculează prin însumarea punctajelor acordate atât pentru componenta financiară cât și pentru componenta tehnică, pe baza formulei: Ptotal = Pfinanciar +Ptehnic Va fi declarat câștigător ofertantul a cărui ofertă întrunește punctajul cel mai mare prin însumarea ponderilor aferente propunerii (componentei) financiare și a celei tehnice. În cazul în care două sau mai multe oferte sunt clasate pe primul loc, cu punctaje egale, departajarea se va face având în vedere punctajul obţinut la factorii de evaluare în ordinea descrescătoare a ponderilor acestora. În situaţia în care egalitatea se menţine, autoritatea contractantă are dreptul să solicite noi propuneri financiare, şi oferta câştigătoare va fi desemnată cea cu propunerea financiară cea mai mică, conform prevederilor art. 139 alin. (3) din Normele Metodologice de aplicare a prevederilor referitoare la atribuirea contractului de achiziţie publică/acordului-cadru din Legea nr. 98/2016 privind achiziţiile publicede, aprobate prin H.G. nr. 395/2016, cu modificările și completările ulterioare.

Prezentul lot reprezinta reluarea Lotului 9 din CN1085317/09.09.2025 și în JOUE cu nr. 586745-2025, dar care a fost anulat prin Raportului procedurii nr. 5663/25.02.2026 . Punctajul total acordat pentru fiecare oferta se calculează prin însumarea punctajelor acordate atât pentru componenta financiară cât și pentru componenta tehnică, pe baza formulei: Ptotal = Pfinanciar +Ptehnic Va fi declarat câștigător ofertantul a cărui ofertă întrunește punctajul cel mai mare prin însumarea ponderilor aferente propunerii (componentei) financiare și a celei tehnice. În cazul în care două sau mai multe oferte sunt clasate pe primul loc, cu punctaje egale, departajarea se va face având în vedere punctajul obţinut la factorii de evaluare în ordinea descrescătoare a ponderilor acestora. În situaţia în care egalitatea se menţine, autoritatea contractantă are dreptul să solicite noi propuneri financiare, şi oferta câştigătoare va fi desemnată cea cu propunerea financiară cea mai mică, conform prevederilor art. 139 alin. (3) din Normele Metodologice de aplicare a prevederilor referitoare la atribuirea contractului de achiziţie publică/acordului-cadru din Legea nr. 98/2016 privind achiziţiile publicede, aprobate prin H.G. nr. 395/2016, cu modificările și completările ulterioare.

Prezentul lot reprezinta reluarea Lotului 10 din CN1085317/09.09.2025 și în JOUE cu nr. 586745-2025, dar care a fost anulat prin Raportului procedurii nr. 5663/25.02.2026 . Punctajul total acordat pentru fiecare oferta se calculează prin însumarea punctajelor acordate atât pentru componenta financiară cât și pentru componenta tehnică, pe baza formulei: Ptotal = Pfinanciar +Ptehnic Va fi declarat câștigător ofertantul a cărui ofertă întrunește punctajul cel mai mare prin însumarea ponderilor aferente propunerii (componentei) financiare și a celei tehnice. În cazul în care două sau mai multe oferte sunt clasate pe primul loc, cu punctaje egale, departajarea se va face având în vedere punctajul obţinut la factorii de evaluare în ordinea descrescătoare a ponderilor acestora. În situaţia în care egalitatea se menţine, autoritatea contractantă are dreptul să solicite noi propuneri financiare, şi oferta câştigătoare va fi desemnată cea cu propunerea financiară cea mai mică, conform prevederilor art. 139 alin. (3) din Normele Metodologice de aplicare a prevederilor referitoare la atribuirea contractului de achiziţie publică/acordului-cadru din Legea nr. 98/2016 privind achiziţiile publicede, aprobate prin H.G. nr. 395/2016, cu modificările și completările ulterioare.

Prezentul lot reprezinta reluarea Lotului 2 din CN1089393/02.02.2026, dar care la data de 05.03.2026 a fost anulat automat de sistemul electronic, motivat de faptul că pentru acest lot de produse nu au fost depuse oferte. Punctajul total acordat pentru fiecare oferta se calculează prin însumarea punctajelor acordate atât pentru componenta financiară cât și pentru componenta tehnică, pe baza formulei: Ptotal = Pfinanciar +Ptehnic Va fi declarat câștigător ofertantul a cărui ofertă întrunește punctajul cel mai mare prin însumarea ponderilor aferente propunerii (componentei) financiare și a celei tehnice. În cazul în care două sau mai multe oferte sunt clasate pe primul loc, cu punctaje egale, departajarea se va face având în vedere punctajul obţinut la factorii de evaluare în ordinea descrescătoare a ponderilor acestora. În situaţia în care egalitatea se menţine, autoritatea contractantă are dreptul să solicite noi propuneri financiare, şi oferta câştigătoare va fi desemnată cea cu propunerea financiară cea mai mică, conform prevederilor art. 139 alin. (3) din Normele Metodologice de aplicare a prevederilor referitoare la atribuirea contractului de achiziţie publică/acordului-cadru din Legea nr. 98/2016 privind achiziţiile publicede, aprobate prin H.G. nr. 395/2016, cu modificările și completările ulterioare

Prezentul lot reprezinta reluarea Lotului 3 din CN1089393/02.02.2026, dar care la data de 05.03.2026 a fost anulat automat de sistemul electronic, motivat de faptul că pentru acest lot de produse nu au fost depuse oferte. Punctajul total acordat pentru fiecare oferta se calculează prin însumarea punctajelor acordate atât pentru componenta financiară cât și pentru componenta tehnică, pe baza formulei: Ptotal = Pfinanciar +Ptehnic Va fi declarat câștigător ofertantul a cărui ofertă întrunește punctajul cel mai mare prin însumarea ponderilor aferente propunerii (componentei) financiare și a celei tehnice. În cazul în care două sau mai multe oferte sunt clasate pe primul loc, cu punctaje egale, departajarea se va face având în vedere punctajul obţinut la factorii de evaluare în ordinea descrescătoare a ponderilor acestora. În situaţia în care egalitatea se menţine, autoritatea contractantă are dreptul să solicite noi propuneri financiare, şi oferta câştigătoare va fi desemnată cea cu propunerea financiară cea mai mică, conform prevederilor art. 139 alin. (3) din Normele Metodologice de aplicare a prevederilor referitoare la atribuirea contractului de achiziţie publică/acordului-cadru din Legea nr. 98/2016 privind achiziţiile publicede, aprobate prin H.G. nr. 395/2016, cu modificările și completările ulterioare.

Prezentul lot reprezinta reluarea Lotului 5 din CN1089393/02.02.2026, dar care la data de 05.03.2026 a fost anulat automat de sistemul electronic, motivat de faptul că pentru acest lot de produse nu au fost depuse oferte. Punctajul total acordat pentru fiecare oferta se calculează prin însumarea punctajelor acordate atât pentru componenta financiară cât și pentru componenta tehnică, pe baza formulei: Ptotal = Pfinanciar +Ptehnic Va fi declarat câștigător ofertantul a cărui ofertă întrunește punctajul cel mai mare prin însumarea ponderilor aferente propunerii (componentei) financiare și a celei tehnice. În cazul în care două sau mai multe oferte sunt clasate pe primul loc, cu punctaje egale, departajarea se va face având în vedere punctajul obţinut la factorii de evaluare în ordinea descrescătoare a ponderilor acestora. În situaţia în care egalitatea se menţine, autoritatea contractantă are dreptul să solicite noi propuneri financiare, şi oferta câştigătoare va fi desemnată cea cu propunerea financiară cea mai mică, conform prevederilor art. 139 alin. (3) din Normele Metodologice de aplicare a prevederilor referitoare la atribuirea contractului de achiziţie publică/acordului-cadru din Legea nr. 98/2016 privind achiziţiile publicede, aprobate prin H.G. nr. 395/2016, cu modificările și completările ulterioare.

...

🔒 Pentru a vizualiza toate detaliile acestei licitatii, va rugam sa va autentificati sau sa va creati un cont gratuit.

  • Prin contul dumneavoastra, veti putea:
  • ✅ Primiti notificari despre licitatii noi pe e-mail
  • ✅ Cautati licitatii dupa criterii relevante
  • ✅ Vizualizati listele complete cu licitatii
  • ✅ Salvati si urmariti licitatiile de interes



Inregistrati-va acum si explorati GRATUIT licitatiile publice timp de 60 de zile!

Monitorizarea licitatiilor publice in Romania

Explorati harta interactiva pentru a descoperi licitatiile publice organizate in luna August in Romania. Fiecare punct de pe harta indica o regiune in care au avut loc licitatii publice, iar dimensiunea acestuia reflecta numarul total de anunturi publicate in acea zona. Astfel, puteti observa clar regiunile cu cea mai intensa activitate in domeniul achizitiilor publice.

Daca doriti acces la detalii specifice despre licitatiile recente sau vreti sa vedeti ce anunturi au fost publicate ieri, ultima saptămână sau la o data specifica, va invitam sa va inregistrati pe site. Prin contul dvs. , veti putea explora in detaliu cele mai noi oportunitati si veti putea primi notificari personalizate atunci cand apar licitatii relevante pentru dumneavoastra.


Explorati noi oportunitati de crestere pentru afacerea dvs.! Sunteti doar la un pas distanta de licitatiile care pot transforma viitorul companiei dvs.

Descoperiti licitatii relevante din intreaga Uniune Europeana si accesati parteneriate strategice care va pot creste cifra de afaceri. Profitati de o platforma intuitiva, notificari personalizate si acces rapid la cele mai recente oportunitati din domeniul dvs.!

Descoperiti cum functioneaza aplicatia