Autentificare

„Servicii de deszăpezire” pentru Direcția Județeană de Transport, Administrarea Drumurilor Județene și Control Trafic Giurgiu – perioada 2026–2028

Home Licitatii publice

Anunt de licitatie publica organizat de Directia Judeteana de Transport, Administrarea Drumurilor Judetene si Control Trafic Giurgiu

A fost publicata o noua oportunitate de achizitie publica.
Descoperiti cele mai recente licitatii publice organizate de institutii si organizatii din tara.

Organizator

Directia Judeteana de Transport, Administrarea Drumurilor Judetene si Control Trafic Giurgiu

Titlul licitatiei: România – Servicii de deszăpezire – „Servicii de deszăpezire” pentru Direcția Județeană de Transport, Administrarea Drumurilor Județene și Control Trafic Giurgiu – perioada 2026–2028

  • Anunturi de achizitii
  • Caiete de sarcini
  • Termene si conditii
  • Ofertanti si furnizori
  • Finantare UE
  • Contracte de executie
  • Evaluare oferte
  • Transparenta in achizitii

Data publicarii anuntului:

2026-08-28

Loc de implementare a lucrarii:

Giurgiu

Licitația se referă la lucrări sau servicii care vor fi desfășurate în Giurgiu.
Instituția care a inițiat această achiziție publică este Directia Judeteana de Transport, Administrarea Drumurilor Judetene si Control Trafic Giurgiu, conform anunțului publicat.
Autoritatea estimează că proiectul poate fi încheiat în 16 luni.
Contractul care urmează a fi atribuit se referă la proiectul cu titlul: "„Servicii de deszăpezire” pentru Direcția Județeană de Transport, Administrarea Drumurilor Județene și Control Trafic Giurgiu – perioada 2026–2028".
Conform clasificării CPV, proiectul aparține codului 90620000 - Servicii de deszapezire.

Descriere licitatie:

Servicii de deszăpezire pentru prevenire si combatere multianuala (2026–2028) a inzapezirii pe drumurile judetene – intretinerea curenta pe timp de iarna a drumurilor judetene din judetul Giurgiu in perioada 15.11.2026 – 15.03.2027 si 15.11.2027 – 15.03.2028, conform Hotărârea Consiliului Județean Giurgiu nr. 232/30.10.2025. Serviciile constau, în principal, în îndepărtarea zăpezii de pe partea carosabilă și împrăștierea materialului antiderapant (nisip/sare/clorură de calciu) pentru combaterea poleiului/alunecușului, în conformitate cu «Normativul privind prevenirea și combaterea înzăpezirii drumurilor publice» – indicativ AND nr. 525-2013, in cantitatile prevazute in caietul de sarcini. NOTA : Potrivit prevederilor art. 160 din Legea nr. 98/2016, cu modificarile si completarile ulterioare, autoritatea contractanta stabileste 1 termen - limita in care va asigura raspunsul clar si complet la solicitarile de clarificare/informatii suplimentare ale ofertantilor astfel: Numărul de zile până la care se pot solicita clarificări înainte de data limită de depunere a ofertelor/candidaturilor este 18 zile. Autoritatea contractantă va răspunde în mod clar și complet tuturor solicitărilor de clarificare/informațiilor suplimentare în a 11 zi înainte de data limită de depunere a ofertelor

Solicitările de clarificări referitoare la prezenta documentație de atribuire se vor adresa în mod exclusiv în SEAP, la secțiunea „Întrebări” din cadrul procedurii de atribuire derulate prin mijloace electronice, iar răspunsurile la acestea vor fi publicate în SEAP, autoritatea contractantă urmând să nu dea curs solicitărilor adresate prin altă modalitate de comunicare. Numărul de zile până la care se pot solicita clarificări înainte de data-limită de depunere a ofertelor: 15 zile; autoritatea contractantă va răspunde în mod clar și complet tuturor solicitărilor de clarificare în a 11-a zi înainte de data-limită de depunere a ofertelor. Operatorii economici au dreptul de a transmite oferta numai în format electronic și numai până la data-limită stabilită pentru depunerea ofertelor. Mai mulți operatori economici au dreptul de a se asocia cu scopul de a depune ofertă comună, având obligația să își legalizeze din punct de vedere formal asocierea numai în cazul în care oferta comună va fi declarată câștigătoare. Operatorii economici au obligativitatea depunerii DUAE odată cu oferta, sub sancțiunea respingerii ofertei ca inacceptabilă conform art. 137 alin. (2) lit. b) din H.G. nr. 395/2016; aceștia vor completa direct în SEAP, în secțiunea dedicată a procedurii, DUAE-ul deja configurat de autoritatea contractantă. Comunicarea privind rezultatul procedurii va fi transmisă prin intermediul SEAP. Toate documentele care fac parte din oferta candidaților vor purta în mod obligatoriu semnătură electronică extinsă, conform art. 60 alin. (4) din H.G. nr. 395/2016.

...

🔒 Pentru a vizualiza toate detaliile acestei licitatii, va rugam sa va autentificati sau sa va creati un cont gratuit.

  • Prin contul dumneavoastra, veti putea:
  • ✅ Primiti notificari despre licitatii noi pe e-mail
  • ✅ Cautati licitatii dupa criterii relevante
  • ✅ Vizualizati listele complete cu licitatii
  • ✅ Salvati si urmariti licitatiile de interes



Inregistrati-va acum si explorati GRATUIT licitatiile publice timp de 60 de zile!

Monitorizarea licitatiilor publice in Romania

Explorati harta interactiva pentru a descoperi licitatiile publice organizate in luna Iulie in Romania. Fiecare punct de pe harta indica o regiune in care au avut loc licitatii publice, iar dimensiunea acestuia reflecta numarul total de anunturi publicate in acea zona. Astfel, puteti observa clar regiunile cu cea mai intensa activitate in domeniul achizitiilor publice.

Daca doriti acces la detalii specifice despre licitatiile recente sau vreti sa vedeti ce anunturi au fost publicate ieri, ultima saptămână sau la o data specifica, va invitam sa va inregistrati pe site. Prin contul dvs. , veti putea explora in detaliu cele mai noi oportunitati si veti putea primi notificari personalizate atunci cand apar licitatii relevante pentru dumneavoastra.


Explorati noi oportunitati de crestere pentru afacerea dvs.! Sunteti doar la un pas distanta de licitatiile care pot transforma viitorul companiei dvs.

Descoperiti licitatii relevante din intreaga Uniune Europeana si accesati parteneriate strategice care va pot creste cifra de afaceri. Profitati de o platforma intuitiva, notificari personalizate si acces rapid la cele mai recente oportunitati din domeniul dvs.!

Descoperiti cum functioneaza aplicatia