Autentificare

Servicii de supervizare-Execuție lucrări Modernizare rețea rutieră în zona de Nord a jud. Arad:Lot 1 ”Execuție lucrări Modernizare DJ 709 Șicula–Gurba–Cermei”, Lot 2 Execuție lucrări Modernizare DJ709 Cermei Limita jud. Bihor, Lot 3 Execuție lucrări Modernizare Șepreuș–Cermei, Lot 4 Execuție lucrări Modernizare DJ793 Cermei Beliu, Lot 5 Execuție lucrări Reabilitare DJ794 Mișca-Apateu-Berechiu

Home Licitatii publice

Anunt de licitatie publica organizat de Consiliul Judetean Arad

A fost publicata o noua oportunitate de achizitie publica.
Descoperiti cele mai recente licitatii publice organizate de institutii si organizatii din tara.

Organizator

Consiliul Judetean Arad

Titlul licitatiei: România – Servicii de supraveghere a lucrărilor – Servicii de supervizare-Execuție lucrări Modernizare rețea rutieră în zona de Nord a jud. Arad:Lot 1 ”Execuție lucrări Modernizare DJ 709 Șicula–Gurba–Cermei”, Lot 2 Execuție lucrări Modernizare DJ709 Cermei Limita jud. Bihor, Lot 3 Execuție lucrări Modernizare Șepreuș–Cermei, Lot 4 Execuție lucrări Modernizare DJ793 Cermei Beliu, Lot 5 Execuție lucrări Reabilitare DJ794 Mișca-Apateu-Berechiu

  • Anunturi de achizitii
  • Caiete de sarcini
  • Termene si conditii
  • Ofertanti si furnizori
  • Finantare UE
  • Contracte de executie
  • Evaluare oferte
  • Transparenta in achizitii

Data publicarii anuntului:

2026-08-24

Loc de implementare a lucrarii:

Arad

Proiectul pentru care se lansează această licitație este cunoscut sub denumirea: "Servicii de supervizare-Execuție lucrări Modernizare rețea rutieră în zona de Nord a jud. Arad:Lot 1 ”Execuție lucrări Modernizare DJ 709 Șicula–Gurba–Cermei”, Lot 2 Execuție lucrări Modernizare DJ709 Cermei Limita jud. Bihor, Lot 3 Execuție lucrări Modernizare Șepreuș–Cermei, Lot 4 Execuție lucrări Modernizare DJ793 Cermei Beliu, Lot 5 Execuție lucrări Reabilitare DJ794 Mișca-Apateu-Berechiu" și reprezintă o inițiativă importantă în domeniu.
Locul de implementare a obiectivului de investiții este indicat ca fiind Arad.
CPV 71520000 – Servicii de supraveghere a lucrarilor este codul care definește tipul de lucrare sau serviciu vizat.
Nu a fost indicată o durată clară pentru această achiziție.
În calitate de autoritate emitentă, Consiliul Judetean Arad este responsabil pentru întreaga procedură.

Descriere licitatie:

Proiectul presupune modernizarea a 5 tronsoane de drum județean, din cadrul investiției mai sus menționate fac parte următoarele sectoare: Lot 1 – Servicii de supervizare ”Execuție lucrări Modernizare DJ 709 km 45+500 – 60+000 Șicula – Gurba – Cermei”Lot 2 –Servicii de supervizare ”Execuție lucrări Modernizare DJ709 km 60+000 – 75+942 Cermei – Limita județ Bihor”,Lot 3 – Servicii de supervizare ”Execuție lucrări Modernizare DJ793 km 14+300 – 21+300 Șepreuș – Cermei” Lot 4 – Servicii de supervizare ”Execuție lucrări Modernizare DJ793 km 22+500 - 32+500 Cermei – Beliu”Lot 5 – Servicii de supervizare ”Execuție lucrări Reabilitare DJ794 km 4+200 – 21+400 și 23+100 – 25+800 DN79 Mișca – Apateu – Berechiu. Sectoarele de drum menționate mai sus prezintă o parte carosabilă degradată cu multiple defecţiuni (gropi, crăpături, fisuri, suprafeţe poroase) care scot în evidenţă îmbătrânirea îmbrăcăminţii rutiere, precum şi denivelări, burduşiri, făgaşe care evidenţiază o capacitate portantă insuficientă a sistemului rutier. De asemenea, planeitatea îmbrăcăminţii rutiere este neadecvată desfăşurării circulaţei în condiţii de siguranţă şi confort. Dispozitivele de colectarea şi evacuarea apelor pluviale de suprafaţă funcţionează deficitar, în majoritatea cazurilor fiind colmatate. Accesul populaţiei rurale la educaţia de bază şi la serviciile de sănătate este împiedicat de serviciile de transport deficitare, cu un impact negativ asupra fluxului urban-rural al elevilor, medicilor şi profesorilor.În conformitate cu prev. O.G. nr. 43/1997 privind regimul drumurilor, republicată, cu modificările și completările ulterioare, sectoarele de drum județean supuse modernizării sunt în proprietatea publică a Județului Arad prin Consiliul Județean Arad, calitate în care acestuia îi revine obligația de a menține aceste sectoare de drum în stare tehnică corespunzătoare desfășurării traficului în condiții de siguranță. În ansamblu, sectoarele de drum județean analizate nu corespund prevederilor ”Normativului privind stabilirea cerințelor tehnice de calitate a drumurilor legate de cerințele utilizatorilor”, indicativ NE021-2003 și a ”Instrucțiunilor tehnice privind determinarea stării tehnice a drumurilor publice”, indicativ CD 155-2001, motiv pentru care se impun lucrări de modernizare a acestora. Proiectul face obiectul Contractului de Finațare nr 21/30.04.2024 prin PR Vest 2021 – 2027, Obiectiv de politica 3 O Europă mai conectată prin creșterea mobilității, Prioritatea 5 – O regiune accesibilă, Obiectiv specific RSO3.2. Dezvoltarea și ameliorarea unei mobilități naționale, regionale și locale sustenabile, reziliente la schimbarile climatice, inteligente și intermodale, inclusiv îmbunătățirea accesului la TEN-T și a mobilității transfrontaliere (FEDR), Intervenția regională 5.1.A Drumuri județene. Urmărirea execuţiei lucrărilor, în condiţii legale, cade în sarcina dirigintelui de șantier, dirigintele de șantier este reprezentantul investitorului/beneficiarului, în conformitate cu prevederile ordinului nr. 1496/2011, cu completările şi modificările ulterioare, privind aprobarea procedurii de autorizarea a diriginţilor de şantier, emis de Ministerul Dezvoltării Regionale şi Turismului. In conformitate cu prevederile art. 160 alin. (1) din Legea nr. 98/2016,cu modificarile si completarile ulterioare, termenul limita pana la care orice operator economic interesat are dreptul de a solicita clarificari sau informatii suplimentare in legatura cu documentatia de atribuire este de maxim 20 zile inainte de data limita de depunere a ofertelor, iar termenul limită în care autoritatea contractantă va răspunde în mod clar și complet tuturor solicitărilor de clarificare/informațiilor suplimentare este în a 12-a zi înainte de data limită de depunere a ofertelor conf. Art. 161 din Lg 98/2016.•Autoritatea Contractantă îsi rezervă dreptul de a efectua modificări ale contractului conf. prevederilor art. 221 din Lg.98/2016, cu modificările și completările ulterioare.

Execuție lucrări: 36 de luni Garanția lucrării: minim 36 de luni / maxim 84 de luni Durata activității de supervizare va fi durata perioadei de execuție (36 de luni) plus durata perioadei de garanție a Lucrărilor (maxim 84 de luni). Supervizorul, în calitate de Prestator, îndeplinește toate sarcinile stabilite ale ”Supervizorului” în modelul de acord contractual aprobat prin H.G. nr. 1/2018 pentru aprobarea condițiilor generale și specifice pentru anumite categorii de contracte de achiziție aferente obiectivelor de investiții finanțate prin fonduri publice

Execuție lucrări: 21 de luni Garanția lucrării: minim 36 de luni / maxim 84 de luni Durata activității de supervizare va fi durata perioadei de execuție (21 de luni) plus durata perioadei de garanție a Lucrărilor (maxim 84 de luni). Supervizorul, în calitate de Prestator, îndeplinește toate sarcinile stabilite ale ”Supervizorului” în modelul de acord contractual aprobat prin H.G. nr. 1/2018 pentru aprobarea condițiilor generale și specifice pentru anumite categorii de contracte de achiziție aferente obiectivelor de investiții finanțate prin fonduri publice. elul de acord contractual aprobat prin H.G. nr. 1/2018 pentru aprobarea condițiilor generale și specifice pentru anumite categorii de contracte de achiziție aferente obiectivelor de investiții finanțate prin fonduri publice

Execuție lucrări: 21 de luni Garantia lucrării: minim 36 de luni / maxim 84 de luni Durata activității de supervizare va fi durata perioadei de execuție (21 de luni) plus durata perioadei de garanție a Lucrărilor (maxim 84 de luni). Supervizorul, în calitate de Prestator, îndeplinește toate sarcinile stabilite ale ”Supervizorului” în modelul de acord contractual aprobat prin H.G. nr. 1/2018 pentru aprobarea condițiilor generale și specifice pentru anumite categorii de contracte de achiziție aferente obiectivelor de investiții finanțate prin fonduri publice.

Execuție lucrări: 21 de luni Garanția lucrării: minim 36 de luni / maxim 84 de luni Durata activității de supervizare va fi durata perioadei de execuție (21 de luni) plus durata perioadei de garanție a Lucrărilor (maxim 84 de luni). Supervizorul, în calitate de Prestator, îndeplinește toate sarcinile stabilite ale ”Supervizorului” în modelul de acord contractual aprobat prin H.G. nr. 1/2018 pentru aprobarea condițiilor generale și specifice pentru anumite categorii de contracte de achiziție aferente obiectivelor de investiții finanțate prin fonduri publice.

Execuție lucrări: 24 de luni Garanția lucrării: minim 36 de luni / maxim 84 de luni Durata activității de supervizare va fi durata perioadei de execuție (24 de luni) plus durata perioadei de garanție a Lucrărilor (maxim 84 de luni). Supervizorul, în calitate de Prestator, îndeplinește toate sarcinile stabilite ale ”Supervizorului” în modelul de acord contractual aprobat prin H.G. nr. 1/2018 pentru aprobarea condițiilor generale și specifice pentru anumite categorii de contracte de achiziție aferente obiectivelor de investiții finanțate prin fonduri publice.

...

🔒 Pentru a vizualiza toate detaliile acestei licitatii, va rugam sa va autentificati sau sa va creati un cont gratuit.

  • Prin contul dumneavoastra, veti putea:
  • ✅ Primiti notificari despre licitatii noi pe e-mail
  • ✅ Cautati licitatii dupa criterii relevante
  • ✅ Vizualizati listele complete cu licitatii
  • ✅ Salvati si urmariti licitatiile de interes



Inregistrati-va acum si explorati GRATUIT licitatiile publice timp de 60 de zile!

Monitorizarea licitatiilor publice in Romania

Explorati harta interactiva pentru a descoperi licitatiile publice organizate in luna August in Romania. Fiecare punct de pe harta indica o regiune in care au avut loc licitatii publice, iar dimensiunea acestuia reflecta numarul total de anunturi publicate in acea zona. Astfel, puteti observa clar regiunile cu cea mai intensa activitate in domeniul achizitiilor publice.

Daca doriti acces la detalii specifice despre licitatiile recente sau vreti sa vedeti ce anunturi au fost publicate ieri, ultima saptămână sau la o data specifica, va invitam sa va inregistrati pe site. Prin contul dvs. , veti putea explora in detaliu cele mai noi oportunitati si veti putea primi notificari personalizate atunci cand apar licitatii relevante pentru dumneavoastra.


Explorati noi oportunitati de crestere pentru afacerea dvs.! Sunteti doar la un pas distanta de licitatiile care pot transforma viitorul companiei dvs.

Descoperiti licitatii relevante din intreaga Uniune Europeana si accesati parteneriate strategice care va pot creste cifra de afaceri. Profitati de o platforma intuitiva, notificari personalizate si acces rapid la cele mai recente oportunitati din domeniul dvs.!

Descoperiti cum functioneaza aplicatia