Autentificare

"Reabilitare, modernizare, extindere, construire și dotare Spital Clinic de Urgenta “Prof. Dr. Agrippa Ionescu” str. I.C.Bratianu, nr. 149, satul Balotesti, comuna Balotesti, judetul Ilfov”- Lucrări suplimentare - 1315

Home Licitatii publice

Anunt de licitatie publica organizat de COMPANIA NATIONALA DE INVESTITII SA

A fost publicata o noua oportunitate de achizitie publica.
Descoperiti cele mai recente licitatii publice organizate de institutii si organizatii din tara.

Organizator

COMPANIA NATIONALA DE INVESTITII SA

Titlul licitatiei: România – Instalaţii de tensiune medie – "Reabilitare, modernizare, extindere, construire și dotare Spital Clinic de Urgenta “Prof. Dr. Agrippa Ionescu” str. I.C.Bratianu, nr. 149, satul Balotesti, comuna Balotesti, judetul Ilfov”- Lucrări suplimentare - 1315

  • Anunturi de achizitii
  • Caiete de sarcini
  • Termene si conditii
  • Ofertanti si furnizori
  • Finantare UE
  • Contracte de executie
  • Evaluare oferte
  • Transparenta in achizitii

Data publicarii anuntului:

2026-08-26

Loc de implementare a lucrarii:

Bucuresti

Această procedură de achiziție publică are în vedere realizarea proiectului cu denumirea: ""Reabilitare, modernizare, extindere, construire și dotare Spital Clinic de Urgenta “Prof. Dr. Agrippa Ionescu” str. I.C.Bratianu, nr. 149, satul Balotesti, comuna Balotesti, judetul Ilfov”- Lucrări suplimentare - 1315".
Entitatea care a emis prezentul anunț de participare este COMPANIA NATIONALA DE INVESTITII SA.
Autoritatea contractantă a specificat că execuția se va realiza în Bucuresti.
Codul CPV asociat acestui proiect este 45315500, care corespunde categoriei: Instalatii de tensiune medie.
Documentația nu conține informații referitoare la perioada de implementare.

Descriere licitatie:

"Reabilitare, modernizare, extindere, construire și dotare Spital Clinic de Urgenta “Prof. Dr. Agrippa Ionescu” str. I.C.Bratianu, nr. 149, satul Balotesti, comuna Balotesti, judetul Ilfov”- Lucrări suplimentare - 1315 Valoarea estimată este de 27.979.892,59 lei, fără TVA, compusă din:  Capitolul 2 – Cheltuieli pentru asigurarea utilităţilor necesare obiectivului - rețele exterioare: 15.500.000,00 lei;  Capitolul 4 – Cheltuieli pentru investiţia de bază: 12.447.370,11 lei;  Capitolul 5 – Alte cheltuieli: 32.522,48 lei comus din:  Subcapitolul 5.1 Organizare de şantier: 32.522,48 lei. Legenda AC - Autoritate contractantă ANAP - Agenția Națională pentru Achiziții Publice BCE - Banca Centrală Europeană Cciv - Codul civil CDS - Contract de servicii de dirigenție de șantier CE - Contract de execuție CF - Contract de furnizare CNI - Compania Națională de Investiții „C.N.I.” – S.A. CP - Contract de proiectare CPE - Contract de proiectare și execuție CPEAT - Contract de proiectare, execuție lucrări și asistență tehnică din partea proiectantului CS - Caiet de sarcini DA- Documentația de atribuire DALI - Documentația de avizare a lucrărilor de intervenții DTAC - Documentație tehnică pentru autorizarea executării lucrărilor de construire DTAD - Documentație tehnică pentru autorizarea executării lucrărilor de desființare GBE -Garanție de bună execuție GP -Garanție de participare HG - Hotărârea Guvernului HG 395/2016 - Normele metodologice aprobate prin H.G. nr. 395/2016 IFN - Instituție financiară nebancară IMM - Întreprindere mică și mijlocie Legea 98/2016 - Legea nr. 98/2016 privind achizițiile publice MDLPA - Ministerului Dezvoltării, Lucrărilor Publice și Administrației OA - Ofertant asociat OE - Operator economic OI - Ofertant individual ONRC - Oficiul Național al Registrului Comerțului PF - Persoană fizică PFA - Persoană fizică autorizată PFIN - Propunere financiară PJ - Persoană juridică PNCIPS Programului național de construcții de interes public sau social PNRR - Planul Național de Redresare și Reziliență PT - Proiect tehnic de execuție PTH - Propunere tehnică PV - Proces-verbal Regulamentul (UE) 2022/576 Regulamentul (UE) 2022/576 al Consiliului din 8 aprilie 2022 de modificare a Regulamentului (UE) nr. 833/2014 privind măsuri restrictive având în vedere acțiunile Rusiei de destabilizare a situației în Ucraina S - Subcontractant SA - Serviciul Achiziții SEO -Serviciul Evaluare Oferte SF - Studiu de fezabilitate SPF - Studiu de prefezabilitate TS - Terț susținător Modificarea ctr. de achizitie publica, in cursul perioadei sale de valabilitate, se face in conditiile prevazute la art. 221 din Legea nr. 98/2016. Modificarea ctr. in cursul perioadei sale de valabilitate, altfel decat in cazurile si conditiile prevazute la art. 221 din Legea nr. 98/2016, se realizeaza prin organizarea unei noi proceduri de atribuire, in conformitate cu dispozitiile legii. In conformitate cu prevederile art. 160 alin. (1) din Legea 98/2016, cu modificarile si completarile ulterioare, termenul limita pana la care orice operator economic interesat de participarea la procedura de achizitie publica are dreptul de a solicita clarificari sau informatii suplimentare in legatura cu documentatia de atribuire este de 12 zile. Autoritatea contractanta stabileste ca termenul limita in care va raspunde tuturor solicitarilor de clarificari sau informatii suplimentare, este in a 6 a zi.

Durata contractului este de 65 luni (1950 zile) și cuprinde:  execuție: 5 luni (150 zile);  perioada de garanție de bună execuție a lucrărilor: 60 luni (1800 zile). Nota: La calculul duratei pentru realizarea investiției s-a considerat că o lună are o medie de 30 de zile calendaristice.

...

🔒 Pentru a vizualiza toate detaliile acestei licitatii, va rugam sa va autentificati sau sa va creati un cont gratuit.

  • Prin contul dumneavoastra, veti putea:
  • ✅ Primiti notificari despre licitatii noi pe e-mail
  • ✅ Cautati licitatii dupa criterii relevante
  • ✅ Vizualizati listele complete cu licitatii
  • ✅ Salvati si urmariti licitatiile de interes



Inregistrati-va acum si explorati GRATUIT licitatiile publice timp de 60 de zile!

Monitorizarea licitatiilor publice in Romania

Explorati harta interactiva pentru a descoperi licitatiile publice organizate in luna Iulie in Romania. Fiecare punct de pe harta indica o regiune in care au avut loc licitatii publice, iar dimensiunea acestuia reflecta numarul total de anunturi publicate in acea zona. Astfel, puteti observa clar regiunile cu cea mai intensa activitate in domeniul achizitiilor publice.

Daca doriti acces la detalii specifice despre licitatiile recente sau vreti sa vedeti ce anunturi au fost publicate ieri, ultima saptămână sau la o data specifica, va invitam sa va inregistrati pe site. Prin contul dvs. , veti putea explora in detaliu cele mai noi oportunitati si veti putea primi notificari personalizate atunci cand apar licitatii relevante pentru dumneavoastra.


Explorati noi oportunitati de crestere pentru afacerea dvs.! Sunteti doar la un pas distanta de licitatiile care pot transforma viitorul companiei dvs.

Descoperiti licitatii relevante din intreaga Uniune Europeana si accesati parteneriate strategice care va pot creste cifra de afaceri. Profitati de o platforma intuitiva, notificari personalizate si acces rapid la cele mai recente oportunitati din domeniul dvs.!

Descoperiti cum functioneaza aplicatia