Autentificare

Proiectare, execuţie lucrări și asistenţă tehnică din partea proiectantului pentru obiectivul de investitii: „Construire Centru național multirol, sat Izvorani, comuna Ciolpani, județul Ilfov” - 10304

Home Licitatii publice

Anunt de licitatie publica organizat de COMPANIA NATIONALA DE INVESTITII SA

A fost publicata o noua oportunitate de achizitie publica.
Descoperiti cele mai recente licitatii publice organizate de institutii si organizatii din tara.

Organizator

COMPANIA NATIONALA DE INVESTITII SA

Titlul licitatiei: România – Lucrări de construcţii complete sau parţiale şi lucrări publice – Proiectare, execuţie lucrări și asistenţă tehnică din partea proiectantului pentru obiectivul de investitii: „Construire Centru național multirol, sat Izvorani, comuna Ciolpani, județul Ilfov” - 10304

  • Anunturi de achizitii
  • Caiete de sarcini
  • Termene si conditii
  • Ofertanti si furnizori
  • Finantare UE
  • Contracte de executie
  • Evaluare oferte
  • Transparenta in achizitii

Data publicarii anuntului:

2026-08-14

Loc de implementare a lucrarii:

Bucuresti

Obiectivul general al contractului este realizarea proiectului "Proiectare, execuţie lucrări și asistenţă tehnică din partea proiectantului pentru obiectivul de investitii: „Construire Centru național multirol, sat Izvorani, comuna Ciolpani, județul Ilfov” - 10304".
Pentru această licitație a fost atribuit codul CPV 45200000, reprezentând Lucrari de constructii complete sau partiale si lucrari publice.
Organizatorul procedurii este COMPANIA NATIONALA DE INVESTITII SA, entitate desemnată pentru coordonarea procesului de achiziție.
Proiectul supus achiziției urmează să fie implementat în Bucuresti, conform anunțului oficial.
Termenul de execuție nu este precizat în cadrul acestei proceduri.

Descriere licitatie:

Proiectare, execuţie lucrări și asistenţă tehnică din partea proiectantului pentru obiectivul de investitii: „Construire Centru național multirol, sat Izvorani, comuna Ciolpani, județul Ilfov” - 10304 Valoarea estimată este de 169.575.557,47 lei, fără TVA. Valoare detaliata se regaseste la cap: VI.3 Informatii suplimentare din prezenta Fisa de date. Legenda AC - Autoritate contractantă ANAP - Agenția Națională pentru Achiziții Publice BCE - Banca Centrală Europeană Cciv - Codul civil CDS - Contract de servicii de dirigenție de șantier CE - Contract de execuție CF - Contract de furnizare CNI - Compania Națională de Investiții „C.N.I.” – S.A. CP - Contract de proiectare CPE - Contract de proiectare și execuție CPEAT - Contract de proiectare, execuție lucrări și asistență tehnică din partea proiectantului CS - Caiet de sarcini DA- Documentația de atribuire DALI - Documentația de avizare a lucrărilor de intervenții DTAC - Documentație tehnică pentru autorizarea executării lucrărilor de construire DTAD - Documentație tehnică pentru autorizarea executării lucrărilor de desființare GBE -Garanție de bună execuție GP -Garanție de participare HG - Hotărârea Guvernului HG 395/2016 - Normele metodologice aprobate prin H.G. nr. 395/2016 IFN - Instituție financiară nebancară IMM - Întreprindere mică și mijlocie Legea 98/2016 - Legea nr. 98/2016 privind achizițiile publice MDLPA - Ministerului Dezvoltării, Lucrărilor Publice și Administrației OA - Ofertant asociat OE - Operator economic OI - Ofertant individual ONRC - Oficiul Național al Registrului Comerțului PF - Persoană fizică PFA - Persoană fizică autorizată PFIN - Propunere financiară PJ - Persoană juridică PNCIPS Programului național de construcții de interes public sau social PNRR - Planul Național de Redresare și Reziliență PT - Proiect tehnic de execuție PTH - Propunere tehnică PV - Proces-verbal Regulamentul (UE) 2022/576 Regulamentul (UE) 2022/576 al Consiliului din 8 aprilie 2022 de modificare a Regulamentului (UE) nr. 833/2014 privind măsuri restrictive având în vedere acțiunile Rusiei de destabilizare a situației în Ucraina S - Subcontractant SA - Serviciul Achiziții SEO -Serviciul Evaluare Oferte SF - Studiu de fezabilitate SPF - Studiu de prefezabilitate TS - Terț susținător Modificarea contractului de achizitie publica, in cursul perioadei sale de valabilitate, se face in conditiile prevazute la art. 221 din Legea nr. 98/2016. Modificarea contractului in cursul perioadei sale de valabilitate, altfel decat in cazurile si conditiile prevazute la art. 221 din Legea nr. 98/2016, se realizeaza prin organizarea unei noi proceduri de atribuire, in conformitate cu dispozitiile legii. In conformitate cu prevederile art. 160 alin. (1) din Legea 98/2016, cu modificarile si completarile ulterioare, termenul limita pana la care orice operator economic interesat de participarea la procedura de achizitie publica are dreptul de a solicita clarificari sau informatii suplimentare in legatura cu documentatia de atribuire este de 28 zile, respectiv 20 zile inainte de termenul limita de depunere a ofertelor. Autoritatea contractanta stabileste ca termenul limita in care va raspunde tuturor solicitarilor de clarificari sau informatii suplimentare, este in a 22 a zi, respectiv in a 12 a zi inainte de termenul limita de depunere a ofertelor.

Durata contractului, menționată la Secțiunea II.2.7 din Fișa de date, este de 66 de luni (1980 de zile) și cuprinde:  proiectare: 6 luni (180 de zile);  execuție: 24 de luni (720 de zile);  perioada de garanție de bună execuție a lucrărilor: 36 de luni (1080 de zile). Prestarea serviciilor de proiectare se va realiza în termen de 180 zile de la data de începere, notificată prin Ordinul Administrativ de Începere a serviciilor de proiectare:  180 de zile de la Data de Începere a activitătilor de proiectare, notificată prin Ordinul Administrativ de Incepere a activităților de proiectare, ordin care se va emite în termen de 15 zile de la semnarea Acordului Contractual (sub clauza 33.1 din modelul de Acord Contractual), din care: o 90 de zile - pentru faza Documentație tehnică pentru autorizarea executării lucrărilor de construire (D.T.A.C.), inclusiv orice studii și documentații necesare elaborării D.T.A.C. a documentațiilor necesare obținerii avizelor și acordurilor pentru emiterea Autorizației de Construire, Documentație tehnică pentru autorizarea executării organizării lucrărilor – D.T.O.E.; Din cadrul duratei de prestare nu fac parte perioadele necesare obținerii avizelor și acordurilor și nici perioada necesară obținerii autorizației de construire. În termenul alocat Antreprenorul trebuie să predea documentația necesară obținerii avizelor și Autorizației de Construire; o 90 de zile - pentru întocmire Proiect tehnic de execuție, verificat potrivit prevederilor legale pentru cerinţele de calitate de specialişti atestaţi de Ministerul Dezvoltării, Lucrărilor Publice şi Administrației în condiţiile legii, Caiete de Sarcini, Detalii de Execuție; Din cadrul duratei de prestare nu fac parte perioadele necesare avizării proiectului.  Execuția lucrărilor se va realiza în termen de 720 zile de la emiterea ordinului de începere a lucrărilor de execuție. (vezi condiții de contract). NOTA: Graficul de executie va fi intocmit pe zile. Corespondența între termenul în luni și cel în zile va fi asigurată prin luarea în calcul a unei perioade de 30 de zile pentru o lună, indiferent de câte zile calendaristice are luna din termenul contractual (de ex. Termen în luni - 12 luni înseamnă 360 de zile, nu 365 de zile; 12 luni x 30 zile/luna = 360 zile)

...

🔒 Pentru a vizualiza toate detaliile acestei licitatii, va rugam sa va autentificati sau sa va creati un cont gratuit.

  • Prin contul dumneavoastra, veti putea:
  • ✅ Primiti notificari despre licitatii noi pe e-mail
  • ✅ Cautati licitatii dupa criterii relevante
  • ✅ Vizualizati listele complete cu licitatii
  • ✅ Salvati si urmariti licitatiile de interes



Inregistrati-va acum si explorati GRATUIT licitatiile publice timp de 60 de zile!

Monitorizarea licitatiilor publice in Romania

Explorati harta interactiva pentru a descoperi licitatiile publice organizate in luna Iulie in Romania. Fiecare punct de pe harta indica o regiune in care au avut loc licitatii publice, iar dimensiunea acestuia reflecta numarul total de anunturi publicate in acea zona. Astfel, puteti observa clar regiunile cu cea mai intensa activitate in domeniul achizitiilor publice.

Daca doriti acces la detalii specifice despre licitatiile recente sau vreti sa vedeti ce anunturi au fost publicate ieri, ultima saptămână sau la o data specifica, va invitam sa va inregistrati pe site. Prin contul dvs. , veti putea explora in detaliu cele mai noi oportunitati si veti putea primi notificari personalizate atunci cand apar licitatii relevante pentru dumneavoastra.


Explorati noi oportunitati de crestere pentru afacerea dvs.! Sunteti doar la un pas distanta de licitatiile care pot transforma viitorul companiei dvs.

Descoperiti licitatii relevante din intreaga Uniune Europeana si accesati parteneriate strategice care va pot creste cifra de afaceri. Profitati de o platforma intuitiva, notificari personalizate si acces rapid la cele mai recente oportunitati din domeniul dvs.!

Descoperiti cum functioneaza aplicatia