Autentificare

ANSAMBLU LUMINOS PENTRU CRESTEREA SIGURANTEI RUTIERE PE SECTOARELE PERICULOASE

Home Licitatii publice

Anunt de licitatie publica organizat de COMPANIA NATIONALA DE ADMINISTRARE A INFRASTRUCTURII RUTIERE S.A.

A fost publicata o noua oportunitate de achizitie publica.
Descoperiti cele mai recente licitatii publice organizate de institutii si organizatii din tara.

Organizator

COMPANIA NATIONALA DE ADMINISTRARE A INFRASTRUCTURII RUTIERE S.A.

Titlul licitatiei: România – Indicatoare rutiere – ANSAMBLU LUMINOS PENTRU CRESTEREA SIGURANTEI RUTIERE PE SECTOARELE PERICULOASE

  • Anunturi de achizitii
  • Caiete de sarcini
  • Termene si conditii
  • Ofertanti si furnizori
  • Finantare UE
  • Contracte de executie
  • Evaluare oferte
  • Transparenta in achizitii

Data publicarii anuntului:

2026-08-21

Loc de implementare a lucrarii:

Bucuresti

Execuția lucrărilor se va încadra într-o perioadă de 48 luni.
Autoritatea contractantă care gestionează această licitație este COMPANIA NATIONALA DE ADMINISTRARE A INFRASTRUCTURII RUTIERE S.A..
Se dorește atribuirea unui contract pentru proiectul intitulat "ANSAMBLU LUMINOS PENTRU CRESTEREA SIGURANTEI RUTIERE PE SECTOARELE PERICULOASE", care urmărește atingerea unor obiective strategice.
Conform clasificării CPV, contractul este legat de codul 34992200 – Indicatoare rutiere.
Licitația se referă la lucrări sau servicii care vor fi desfășurate în Bucuresti.

Descriere licitatie:

Acord cadru avand ca obiect: ANSAMBLU LUMINOS PENTRU CRESTEREA SIGURANTEI RUTIERE PE SECTOARELE PERICULOASE: Furnizarea, transportul si montajul ansablurilor luminoase pe sectoarele periculoase de drumuri, pentru semnalizarea pe timp de noapte a unor obiective precum sensuri giratorii, insule de calmare a traficului, treceri pentru pietoni, capete de pod, separatoare de sensuri, etc. cat si pentru semnalizarea unor zone calamitate (alunecari de teren, bolovani pe drum, poduri avariate, tasari ale partii carosabile etc). In conformitate cu prevederile art. 160 alin. (1) din Legea nr. 98/2016 cu modificarile si completarile ulterioare, termenul limita pana la care orice operator economic interesat de participarea la procedura de achizitie publica are dreptul de a solicita clarificari sau informatii suplimentare in legatura cu documentatia de atribuire este cu 18 zile inainte de termenul limita de depunere a ofertelor. In conformitate cu prevederile art. 160 alin. (2) din Legea 98/2016 cu modificarile si completarile ulterioare, Autoritatea Contractanta stabileste un singur termen limita in care va raspunde tuturor solicitarilor de clarificare/ informatiilor suplimentare, cu 11 zile inainte de termenul limita de depunere a ofertelor. Termenul de raspuns la clarificari a fost stabilit astfel incat operatorii economici sa aiba o perioada adecvata pentru analizarea documentatiei de atribuire si, ulterior, pentru elaborarea ofertelor prin prisma raspunsurilor oferite de Autoritatea Contractanta.

1. Prezenta procedura de achizitie publica este initiata sub incidenta urmatoarelor conditii: Incheierea oricarui contract subsecvent din acordul cadru este conditionata de obtinerea/aprobarea finantarii din fonduri de la bugetul de stat si sau fonduri europene nerambursabile/rambursabile semnarea contractelor subsecvente fiind posibila doar în situaţia în care se respectă dispoziţiile referitoare la angajarea cheltuielilor din bugetele care intră sub incidenţa legislaţiei privind finanţele publice. În cazul în care, indiferent de motive, obţinerea/aprobarea finanţării produselor din fonduri de la bugetul de stat şi/ sau fonduri europene nerambursabile/rambursabile nu se realizează, Autoritatea Contractantă va aplica prevederile art. 212 alin (1) lit. c) teza a II-a din Legea nr. 98/2016, fiind imposibilă încheierea acordului cadru/contractului subsecvent. Autoritatea Contractantă estimează că va obţine finanţarea necesară semnării acordului cadru/contractului subsecvent în primul semestru al anului 2025. 2. Acordul cadru, se va incheia cu 1 operator economic. Autoritatea contractanta estimeaza ca in baza acordului cadru se vor incheia minim 8 contracte subsecvente, cu o frecventa de minim 2 contracte subsecvente pe an. 3. Durata acordului cadrul este de: 48 luni. 4. In vederea completarii DUAE, ofertantii vor utiliza formularul electronic disponibil in SEAP, in conformitate cu Notificarea ANAP din 08.04.2019 si 02.07.2019. Informatii suplimentare in sectiunea IV.4.3). 5. Documentatia de atribuire este atasata in integralitatea in SEAP. Documentele sunt semnate electronic in conformitate cu prevederile art. 22, alin (2) din HG 395/2016. Pentru deschiderea acestor fisiere utilizati aplicatia TrustSigner, disponibila la adresa https://www.certsign.ro/ro/downloads/ . Documentatia de atribuire poate fi descarcata si de pe site-ul Autoritatii Contractante eachizitii.cnadnr.ro. 6. Persoana care se considera vatamata de un act al autoritatii contractante poate sesiza Consiliul National de Solutionare a Contestatiilor in vederea anularii actului Autoritatii Contractante, obligarii acesteia la emiterea unui act sau la adoptarea de masuri de remediere, precum si pentru recunoasterea dreptului pretins sau a interesului legitim, in termen de 10 zile, potrivit prevederilor art. 8 alin. (1) lit. a) din Legea 101/2016. Pentru solutionarea pe cale judiciara, persoana care se considera vatamata se poate adresa instantei de judecata competente, potrivit prevederilor art. 49 din Legea 101/2016. Pentru solutionarea contestatiei formulate in conditiile art. 8 sau art. 49 din Legea 101/2016, sub sanctiunea respingerii acesteia, persoana care se considera vatamata trebuie sa constituie in prealabil o cautiune in conditiile prevazute la art. 61 indice 1 din Legea nr.101/2016. 7. Cerintele tehnice definite la nivelul anuntului de participare, caietului de sarcini sau altor documente complementare, prin trimiterea standardelor, la un anumit producator, la marci, brevete, tipuri, la o origine sau la o productie/metoda specifica de fabricatie/prestare/executie, vor fi intelese ca fiind insotite de mentiunea ”sau echivalent”.

Sursa 1: Transferuri de la bugetul statului pentru intretinere Sursa 2: Venituri proprii pentru cheltuieli de exploatare Contractele subsecvente se atribuie fara reluarea competitiei. Autoritatea contractanta estimeaza ca in baza acordului cadru se vor incheia minim 8 contracte subsecvente, cu o frecventa de minim 2 contracte subsecvente pe an. Criteriul de atribuire : Cel mai bun raport calitate – pret Factorii de evaluare : - Pretul ofertei - Perioada de garanție a produselor – Eficacitatea sporita a corpului de iluminat - Indicele de protectie impotriva factorilor externi (Grad de protecţie).

...

🔒 Pentru a vizualiza toate detaliile acestei licitatii, va rugam sa va autentificati sau sa va creati un cont gratuit.

  • Prin contul dumneavoastra, veti putea:
  • ✅ Primiti notificari despre licitatii noi pe e-mail
  • ✅ Cautati licitatii dupa criterii relevante
  • ✅ Vizualizati listele complete cu licitatii
  • ✅ Salvati si urmariti licitatiile de interes



Inregistrati-va acum si explorati GRATUIT licitatiile publice timp de 60 de zile!

Monitorizarea licitatiilor publice in Romania

Explorati harta interactiva pentru a descoperi licitatiile publice organizate in luna Iulie in Romania. Fiecare punct de pe harta indica o regiune in care au avut loc licitatii publice, iar dimensiunea acestuia reflecta numarul total de anunturi publicate in acea zona. Astfel, puteti observa clar regiunile cu cea mai intensa activitate in domeniul achizitiilor publice.

Daca doriti acces la detalii specifice despre licitatiile recente sau vreti sa vedeti ce anunturi au fost publicate ieri, ultima saptămână sau la o data specifica, va invitam sa va inregistrati pe site. Prin contul dvs. , veti putea explora in detaliu cele mai noi oportunitati si veti putea primi notificari personalizate atunci cand apar licitatii relevante pentru dumneavoastra.


Explorati noi oportunitati de crestere pentru afacerea dvs.! Sunteti doar la un pas distanta de licitatiile care pot transforma viitorul companiei dvs.

Descoperiti licitatii relevante din intreaga Uniune Europeana si accesati parteneriate strategice care va pot creste cifra de afaceri. Profitati de o platforma intuitiva, notificari personalizate si acces rapid la cele mai recente oportunitati din domeniul dvs.!

Descoperiti cum functioneaza aplicatia