Autentificare

Proiecte tip ”Quick Wins” Lucrări de eliminare a restricțiilor de viteză pentru restabilirea parametrilor tehnici ai suprastructurii căii – SRCF BRAȘOV (execuție) 21 loturi

Home Licitatii publice

Anunt de licitatie publica organizat de C.N.C.F "C.F.R." S.A. - SUCURSALA REGIONALĂ C.F. BRAȘOV - UNITATE OPERAȚIONALĂ

A fost publicata o noua oportunitate de achizitie publica.
Descoperiti cele mai recente licitatii publice organizate de institutii si organizatii din tara.

Organizator

C.N.C.F "C.F.R." S.A. - SUCURSALA REGIONALĂ C.F. BRAȘOV - UNITATE OPERAȚIONALĂ

Titlul licitatiei: România – Lucrări de construcţii de căi ferate – Proiecte tip ”Quick Wins” Lucrări de eliminare a restricțiilor de viteză pentru restabilirea parametrilor tehnici ai suprastructurii căii – SRCF BRAȘOV (execuție) 21 loturi

  • Anunturi de achizitii
  • Caiete de sarcini
  • Termene si conditii
  • Ofertanti si furnizori
  • Finantare UE
  • Contracte de executie
  • Evaluare oferte
  • Transparenta in achizitii

Data publicarii anuntului:

2026-08-26

Loc de implementare a lucrarii:

Brasov

Documentația nu conține informații referitoare la perioada de implementare.
Intervenția descrisă în această licitație urmează a fi aplicată pe teritoriul Brasov.
CPV-ul 45234100 atribuit proiectului face referire la: Lucrari de constructii de cai ferate.
Responsabil pentru desfășurarea acestei licitații este C.N.C.F "C.F.R." S.A. - SUCURSALA REGIONALĂ C.F. BRAȘOV - UNITATE OPERAȚIONALĂ, conform normelor în vigoare.
Această procedură de achiziție publică are în vedere realizarea proiectului cu denumirea: "Proiecte tip ”Quick Wins” Lucrări de eliminare a restricțiilor de viteză pentru restabilirea parametrilor tehnici ai suprastructurii căii – SRCF BRAȘOV (execuție) 21 loturi".

Descriere licitatie:

Lucrările de eliminare a restricțiilor de viteză pentru restabilirea parametrilor tehnici ai suprastructurii căii – SRCF BRAȘOV face parte din Master Planul General de Transport al României (MPGT) și este propus pentru finanțare din Fonduri provenite din Componenta feroviară finanțată prin Planul Național de Relansare și Reziliență, conform Tabelului 25. Costul pentru proiectele de tip Quick-Wins prin PNRR, vor fi finanțate conform prevederilor OUG nr. 124/2021, Legii Bugetului de Stat nr. 317/2021, respectiv HG nr. 209/2022 și cuprinse în buget la titlurile bugetare cod 60 - „Proiecte cu finanțare din sumele reprezentând asistența financiară nerambursabilă aferentă PNRR ” și cod 61 - „ Proiecte cu finanțare din sumele aferente componentei de împrumuturi a PNRR în baza acordurilor / contractelor / deciziilor / ordinelor de finanțare încheiate potrivit legii. Prin execuția lucrărilor prevăzute se prognozează creșterea volumului de transport, cu tendințe de dezvoltare socio-economică a zonelor, având un impact semnificativ. Impactul și contribuția lucrării duce și la creșterea economică la nivel regional și național, ducând la atractivitatea transportului feroviar de marfă și călători. Tronsoanele pe care se vor executa lucrări pentru eliminarea restricțiilor de viteză și restabilirea parametrilor tehnici ai suprastructurii căii sunt: A) Pe linia 203 Podu Olt – Copșa Mică Fir II și linie simplă (2 tronsone/loturi) între km 386+011 - km 406+950; Lot 1 Ocna Sibiului – Loamneș, între km 405+115 – 405-449 și între km 405+450 – 406+950, L=1,834 km Lot 2 Tălmaciu – Sibiu fir II, între km 386+011 – 387+262 și între km 388+436 – 390+685, L=3,500 km B) Pe linia 300 București - Ploiesti - Brasov - Cluj – Episcopia Bihorului fir I + II (19 tronsoane/ loturi) între km 399+900 – km 435+600; Lot 3 Teiuș – Aiud fir I+II, între km 399+900 - 400+650, L = 3.000 km Lot 4 Teiuș – Aiud fir II, între km 400+650 - 403+700, L = 3.050 km Lot 5 Teiuș – Aiud fir I, între km 400+650 - 403+700, L = 3.050 km Lot 6 Teiuș – Aiud fir II, între km 403+700 – 407+200, L = 3.500 km Lot 7 Teiuș – Aiud fir I, între km 403+700 – 407+200, L = 3.500 km Lot 8 Teiuș – Aiud fir II, între km 407+200 – 411+750 , L = 4.550 km Lot 9 Teiuș – Aiud fir I, între km 407+200 – 411+750, L = 4.550 km. Lot 10 Teiuș – Aiud fir I+II, între km 411+750 – 412+850 , L = 2.200 km. Lot 11 Aiud - Unirea fir I+II, între km 412+850 – 414+800, L = 3.900 km. Lot 12 Aiud - Unirea fir I+II, între 414+800 – 417+100, L = 4.600 km. Lot 13 Aiud - Unirea fir I+II, între 417+100 – 419+250, L = 4.300 km. Lot 14 Aiud - Unirea fir I+II, între 419+250 – 421+800, L = 5.100 km. Lot 15 Aiud - Unirea fir I+II, între 421+800 – 424+500, L = 5.400 km. Lot 16 Aiud - Unirea fir I+II, între 424+500 – 427+000, L = 5.000 km. Lot 17 Unirea - Războieni fir I+II, între 427+000 – 429+700, L = 5.400 km. Lot 18 Unirea - Războieni fir I+II, între 429+700 – 432+200, L = 5.000 km. Lot 19 Unirea - Războieni fir I+II, între 432+200 – 433+200, L = 2.000 km Lot 20 Războieni – Călărași Turda fir I+II, între 433+200 – 434+000, L = 1.600 km. Lot 21 Războieni – Călărași Turda fir I+II, între 434+000 – 435+600, L = 3.200 km. Orice operator economic interesat are dreptul de a solicita clarificări/informații suplimentare în legătură cu documentația de atribuire pâna în a 20-a zi inainte de termenul limita de depunere a ofertelor. Entitatea contractantă va răspunde în mod clar și complet tuturor solicitărilor de clarificări/informații suplimentare în legătură cu documentația de atribuire în a 11-a zi înainte de data limită de depunere a ofertelor. Entitatea contractantă nu va răspunde la solicitările de clarificări transmise după data limită stabilită. Orice solicitare de clarificări trebuie transmisă în SEAP, semnată cu semnatură electronică extinsă. Descrierea detaliata a lucrarilor se regaseste in caietul de sarcini nr. 710/1/117/18.04.2022.

Sursa de finanţare este: – Fonduri provenite din Componenta feroviară finanțată prin Planul Național de Relansare și Reziliență, conform Tabelului 25. Costul pentru proiectele de tip Quick-Wins prin PNRR, vor fi finanțate conform prevederilor OUG nr. 124/2021, Legii Bugetului de Stat nr. 317/2021, respectiv HG nr. 209/2022 și cuprinse în buget la titlurile bugetare cod 60 - „Proiecte cu finanțare din sumele reprezentând asistența financiară nerambursabilă aferentă PNRR ” și cod 61 - „ Proiecte cu finanțare din sumele aferente componentei de împrumuturi a PNRR în baza acordurilor / contractelor / deciziilor / ordinelor de finanțare încheiate potrivit legii. CLAUZA SUSPENSIVA: Procedura de atribuire se desfășoară sub incidența prezentei clauze suspensive, în sensul că semnarea contractului/contractelor execuție lucrări se va face numai după asigurarea sursei de finanțare. Se estimează că perioada pe parcursul căreia se aplică clauza suspensivă este de 12 luni de la aprobarea raportului procedurii.

Sursa de finanţare este: – Fonduri provenite din Componenta feroviară finanțată prin Planul Național de Relansare și Reziliență, conform Tabelului 25. Costul pentru proiectele de tip Quick-Wins prin PNRR, vor fi finanțate conform prevederilor OUG nr. 124/2021, Legii Bugetului de Stat nr. 317/2021, respectiv HG nr. 209/2022 și cuprinse în buget la titlurile bugetare cod 60 - „Proiecte cu finanțare din sumele reprezentând asistența financiară nerambursabilă aferentă PNRR ” și cod 61 - „ Proiecte cu finanțare din sumele aferente componentei de împrumuturi a PNRR în baza acordurilor / contractelor / deciziilor / ordinelor de finanțare încheiate potrivit legii. CLAUZA SUSPENSIVA: Procedura de atribuire se desfășoară sub incidența prezentei clauze suspensive, în sensul că semnarea contractului/contractelor execuție lucrări se va face numai după asigurarea sursei de finanțare. Se estimează că perioada pe parcursul căreia se aplică clauza suspensivă este de 12 luni de la aprobarea raportului procedurii.

Sursa de finanţare este: – Fonduri provenite din Componenta feroviară finanțată prin Planul Național de Relansare și Reziliență, conform Tabelului 25. Costul pentru proiectele de tip Quick-Wins prin PNRR, vor fi finanțate conform prevederilor OUG nr. 124/2021, Legii Bugetului de Stat nr. 317/2021, respectiv HG nr. 209/2022 și cuprinse în buget la titlurile bugetare cod 60 - „Proiecte cu finanțare din sumele reprezentând asistența financiară nerambursabilă aferentă PNRR ” și cod 61 - „ Proiecte cu finanțare din sumele aferente componentei de împrumuturi a PNRR în baza acordurilor / contractelor / deciziilor / ordinelor de finanțare încheiate potrivit legii. CLAUZA SUSPENSIVA: Procedura de atribuire se desfășoară sub incidența prezentei clauze suspensive, în sensul că semnarea contractului/contractelor execuție lucrări se va face numai după asigurarea sursei de finanțare. Se estimează că perioada pe parcursul căreia se aplică clauza suspensivă este de 12 luni de la aprobarea raportului procedurii.

Sursa de finanţare este: – Fonduri provenite din Componenta feroviară finanțată prin Planul Național de Relansare și Reziliență, conform Tabelului 25. Costul pentru proiectele de tip Quick-Wins prin PNRR, vor fi finanțate conform prevederilor OUG nr. 124/2021, Legii Bugetului de Stat nr. 317/2021, respectiv HG nr. 209/2022 și cuprinse în buget la titlurile bugetare cod 60 - „Proiecte cu finanțare din sumele reprezentând asistența financiară nerambursabilă aferentă PNRR ” și cod 61 - „ Proiecte cu finanțare din sumele aferente componentei de împrumuturi a PNRR în baza acordurilor / contractelor / deciziilor / ordinelor de finanțare încheiate potrivit legii. CLAUZA SUSPENSIVA: Procedura de atribuire se desfășoară sub incidența prezentei clauze suspensive, în sensul că semnarea contractului/contractelor execuție lucrări se va face numai după asigurarea sursei de finanțare. Se estimează că perioada pe parcursul căreia se aplică clauza suspensivă este de 12 luni de la aprobarea raportului procedurii.

Sursa de finanţare este: – Fonduri provenite din Componenta feroviară finanțată prin Planul Național de Relansare și Reziliență, conform Tabelului 25. Costul pentru proiectele de tip Quick-Wins prin PNRR, vor fi finanțate conform prevederilor OUG nr. 124/2021, Legii Bugetului de Stat nr. 317/2021, respectiv HG nr. 209/2022 și cuprinse în buget la titlurile bugetare cod 60 - „Proiecte cu finanțare din sumele reprezentând asistența financiară nerambursabilă aferentă PNRR ” și cod 61 - „ Proiecte cu finanțare din sumele aferente componentei de împrumuturi a PNRR în baza acordurilor / contractelor / deciziilor / ordinelor de finanțare încheiate potrivit legii. CLAUZA SUSPENSIVA: Procedura de atribuire se desfășoară sub incidența prezentei clauze suspensive, în sensul că semnarea contractului/contractelor execuție lucrări se va face numai după asigurarea sursei de finanțare. Se estimează că perioada pe parcursul căreia se aplică clauza suspensivă este de 12 luni de la aprobarea raportului procedurii.

Sursa de finanţare este: – Fonduri provenite din Componenta feroviară finanțată prin Planul Național de Relansare și Reziliență, conform Tabelului 25. Costul pentru proiectele de tip Quick-Wins prin PNRR, vor fi finanțate conform prevederilor OUG nr. 124/2021, Legii Bugetului de Stat nr. 317/2021, respectiv HG nr. 209/2022 și cuprinse în buget la titlurile bugetare cod 60 - „Proiecte cu finanțare din sumele reprezentând asistența financiară nerambursabilă aferentă PNRR ” și cod 61 - „ Proiecte cu finanțare din sumele aferente componentei de împrumuturi a PNRR în baza acordurilor / contractelor / deciziilor / ordinelor de finanțare încheiate potrivit legii. CLAUZA SUSPENSIVA: Procedura de atribuire se desfășoară sub incidența prezentei clauze suspensive, în sensul că semnarea contractului/contractelor execuție lucrări se va face numai după asigurarea sursei de finanțare. Se estimează că perioada pe parcursul căreia se aplică clauza suspensivă este de 12 luni de la aprobarea raportului procedurii.

Sursa de finanţare este: – Fonduri provenite din Componenta feroviară finanțată prin Planul Național de Relansare și Reziliență, conform Tabelului 25. Costul pentru proiectele de tip Quick-Wins prin PNRR, vor fi finanțate conform prevederilor OUG nr. 124/2021, Legii Bugetului de Stat nr. 317/2021, respectiv HG nr. 209/2022 și cuprinse în buget la titlurile bugetare cod 60 - „Proiecte cu finanțare din sumele reprezentând asistența financiară nerambursabilă aferentă PNRR ” și cod 61 - „ Proiecte cu finanțare din sumele aferente componentei de împrumuturi a PNRR în baza acordurilor / contractelor / deciziilor / ordinelor de finanțare încheiate potrivit legii. CLAUZA SUSPENSIVA: Procedura de atribuire se desfășoară sub incidența prezentei clauze suspensive, în sensul că semnarea contractului/contractelor execuție lucrări se va face numai după asigurarea sursei de finanțare. Se estimează că perioada pe parcursul căreia se aplică clauza suspensivă este de 12 luni de la aprobarea raportului procedurii.

Sursa de finanţare este: – Fonduri provenite din Componenta feroviară finanțată prin Planul Național de Relansare și Reziliență, conform Tabelului 25. Costul pentru proiectele de tip Quick-Wins prin PNRR, vor fi finanțate conform prevederilor OUG nr. 124/2021, Legii Bugetului de Stat nr. 317/2021, respectiv HG nr. 209/2022 și cuprinse în buget la titlurile bugetare cod 60 - „Proiecte cu finanțare din sumele reprezentând asistența financiară nerambursabilă aferentă PNRR ” și cod 61 - „ Proiecte cu finanțare din sumele aferente componentei de împrumuturi a PNRR în baza acordurilor / contractelor / deciziilor / ordinelor de finanțare încheiate potrivit legii. CLAUZA SUSPENSIVA: Procedura de atribuire se desfășoară sub incidența prezentei clauze suspensive, în sensul că semnarea contractului/contractelor execuție lucrări se va face numai după asigurarea sursei de finanțare. Se estimează că perioada pe parcursul căreia se aplică clauza suspensivă este de 12 luni de la aprobarea raportului procedurii.

Sursa de finanţare este: – Fonduri provenite din Componenta feroviară finanțată prin Planul Național de Relansare și Reziliență, conform Tabelului 25. Costul pentru proiectele de tip Quick-Wins prin PNRR, vor fi finanțate conform prevederilor OUG nr. 124/2021, Legii Bugetului de Stat nr. 317/2021, respectiv HG nr. 209/2022 și cuprinse în buget la titlurile bugetare cod 60 - „Proiecte cu finanțare din sumele reprezentând asistența financiară nerambursabilă aferentă PNRR ” și cod 61 - „ Proiecte cu finanțare din sumele aferente componentei de împrumuturi a PNRR în baza acordurilor / contractelor / deciziilor / ordinelor de finanțare încheiate potrivit legii. CLAUZA SUSPENSIVA: Procedura de atribuire se desfășoară sub incidența prezentei clauze suspensive, în sensul că semnarea contractului/contractelor execuție lucrări se va face numai după asigurarea sursei de finanțare. Se estimează că perioada pe parcursul căreia se aplică clauza suspensivă este de 12 luni de la aprobarea raportului procedurii.

Sursa de finanţare este: – Fonduri provenite din Componenta feroviară finanțată prin Planul Național de Relansare și Reziliență, conform Tabelului 25. Costul pentru proiectele de tip Quick-Wins prin PNRR, vor fi finanțate conform prevederilor OUG nr. 124/2021, Legii Bugetului de Stat nr. 317/2021, respectiv HG nr. 209/2022 și cuprinse în buget la titlurile bugetare cod 60 - „Proiecte cu finanțare din sumele reprezentând asistența financiară nerambursabilă aferentă PNRR ” și cod 61 - „ Proiecte cu finanțare din sumele aferente componentei de împrumuturi a PNRR în baza acordurilor / contractelor / deciziilor / ordinelor de finanțare încheiate potrivit legii. CLAUZA SUSPENSIVA: Procedura de atribuire se desfășoară sub incidența prezentei clauze suspensive, în sensul că semnarea contractului/contractelor execuție lucrări se va face numai după asigurarea sursei de finanțare. Se estimează că perioada pe parcursul căreia se aplică clauza suspensivă este de 12 luni de la aprobarea raportului procedurii.

Sursa de finanţare este: – Fonduri provenite din Componenta feroviară finanțată prin Planul Național de Relansare și Reziliență, conform Tabelului 25. Costul pentru proiectele de tip Quick-Wins prin PNRR, vor fi finanțate conform prevederilor OUG nr. 124/2021, Legii Bugetului de Stat nr. 317/2021, respectiv HG nr. 209/2022 și cuprinse în buget la titlurile bugetare cod 60 - „Proiecte cu finanțare din sumele reprezentând asistența financiară nerambursabilă aferentă PNRR ” și cod 61 - „ Proiecte cu finanțare din sumele aferente componentei de împrumuturi a PNRR în baza acordurilor / contractelor / deciziilor / ordinelor de finanțare încheiate potrivit legii. CLAUZA SUSPENSIVA: Procedura de atribuire se desfășoară sub incidența prezentei clauze suspensive, în sensul că semnarea contractului/contractelor execuție lucrări se va face numai după asigurarea sursei de finanțare. Se estimează că perioada pe parcursul căreia se aplică clauza suspensivă este de 12 luni de la aprobarea raportului procedurii.

Sursa de finanţare este: – Fonduri provenite din Componenta feroviară finanțată prin Planul Național de Relansare și Reziliență, conform Tabelului 25. Costul pentru proiectele de tip Quick-Wins prin PNRR, vor fi finanțate conform prevederilor OUG nr. 124/2021, Legii Bugetului de Stat nr. 317/2021, respectiv HG nr. 209/2022 și cuprinse în buget la titlurile bugetare cod 60 - „Proiecte cu finanțare din sumele reprezentând asistența financiară nerambursabilă aferentă PNRR ” și cod 61 - „ Proiecte cu finanțare din sumele aferente componentei de împrumuturi a PNRR în baza acordurilor / contractelor / deciziilor / ordinelor de finanțare încheiate potrivit legii. CLAUZA SUSPENSIVA: Procedura de atribuire se desfășoară sub incidența prezentei clauze suspensive, în sensul că semnarea contractului/contractelor execuție lucrări se va face numai după asigurarea sursei de finanțare. Se estimează că perioada pe parcursul căreia se aplică clauza suspensivă este de 12 luni de la aprobarea raportului procedurii.

Sursa de finanţare este: – Fonduri provenite din Componenta feroviară finanțată prin Planul Național de Relansare și Reziliență, conform Tabelului 25. Costul pentru proiectele de tip Quick-Wins prin PNRR, vor fi finanțate conform prevederilor OUG nr. 124/2021, Legii Bugetului de Stat nr. 317/2021, respectiv HG nr. 209/2022 și cuprinse în buget la titlurile bugetare cod 60 - „Proiecte cu finanțare din sumele reprezentând asistența financiară nerambursabilă aferentă PNRR ” și cod 61 - „ Proiecte cu finanțare din sumele aferente componentei de împrumuturi a PNRR în baza acordurilor / contractelor / deciziilor / ordinelor de finanțare încheiate potrivit legii. CLAUZA SUSPENSIVA: Procedura de atribuire se desfășoară sub incidența prezentei clauze suspensive, în sensul că semnarea contractului/contractelor execuție lucrări se va face numai după asigurarea sursei de finanțare. Se estimează că perioada pe parcursul căreia se aplică clauza suspensivă este de 12 luni de la aprobarea raportului procedurii.

Sursa de finanţare este: – Fonduri provenite din Componenta feroviară finanțată prin Planul Național de Relansare și Reziliență, conform Tabelului 25. Costul pentru proiectele de tip Quick-Wins prin PNRR, vor fi finanțate conform prevederilor OUG nr. 124/2021, Legii Bugetului de Stat nr. 317/2021, respectiv HG nr. 209/2022 și cuprinse în buget la titlurile bugetare cod 60 - „Proiecte cu finanțare din sumele reprezentând asistența financiară nerambursabilă aferentă PNRR ” și cod 61 - „ Proiecte cu finanțare din sumele aferente componentei de împrumuturi a PNRR în baza acordurilor / contractelor / deciziilor / ordinelor de finanțare încheiate potrivit legii. CLAUZA SUSPENSIVA: Procedura de atribuire se desfășoară sub incidența prezentei clauze suspensive, în sensul că semnarea contractului/contractelor execuție lucrări se va face numai după asigurarea sursei de finanțare. Se estimează că perioada pe parcursul căreia se aplică clauza suspensivă este de 12 luni de la aprobarea raportului procedurii.

Sursa de finanţare este: – Fonduri provenite din Componenta feroviară finanțată prin Planul Național de Relansare și Reziliență, conform Tabelului 25. Costul pentru proiectele de tip Quick-Wins prin PNRR, vor fi finanțate conform prevederilor OUG nr. 124/2021, Legii Bugetului de Stat nr. 317/2021, respectiv HG nr. 209/2022 și cuprinse în buget la titlurile bugetare cod 60 - „Proiecte cu finanțare din sumele reprezentând asistența financiară nerambursabilă aferentă PNRR ” și cod 61 - „ Proiecte cu finanțare din sumele aferente componentei de împrumuturi a PNRR în baza acordurilor / contractelor / deciziilor / ordinelor de finanțare încheiate potrivit legii. CLAUZA SUSPENSIVA: Procedura de atribuire se desfășoară sub incidența prezentei clauze suspensive, în sensul că semnarea contractului/contractelor execuție lucrări se va face numai după asigurarea sursei de finanțare. Se estimează că perioada pe parcursul căreia se aplică clauza suspensivă este de 12 luni de la aprobarea raportului procedurii.

Sursa de finanţare este: – Fonduri provenite din Componenta feroviară finanțată prin Planul Național de Relansare și Reziliență, conform Tabelului 25. Costul pentru proiectele de tip Quick-Wins prin PNRR, vor fi finanțate conform prevederilor OUG nr. 124/2021, Legii Bugetului de Stat nr. 317/2021, respectiv HG nr. 209/2022 și cuprinse în buget la titlurile bugetare cod 60 - „Proiecte cu finanțare din sumele reprezentând asistența financiară nerambursabilă aferentă PNRR ” și cod 61 - „ Proiecte cu finanțare din sumele aferente componentei de împrumuturi a PNRR în baza acordurilor / contractelor / deciziilor / ordinelor de finanțare încheiate potrivit legii. CLAUZA SUSPENSIVA: Procedura de atribuire se desfășoară sub incidența prezentei clauze suspensive, în sensul că semnarea contractului/contractelor execuție lucrări se va face numai după asigurarea sursei de finanțare. Se estimează că perioada pe parcursul căreia se aplică clauza suspensivă este de 12 luni de la aprobarea raportului procedurii.

Sursa de finanţare este: – Fonduri provenite din Componenta feroviară finanțată prin Planul Național de Relansare și Reziliență, conform Tabelului 25. Costul pentru proiectele de tip Quick-Wins prin PNRR, vor fi finanțate conform prevederilor OUG nr. 124/2021, Legii Bugetului de Stat nr. 317/2021, respectiv HG nr. 209/2022 și cuprinse în buget la titlurile bugetare cod 60 - „Proiecte cu finanțare din sumele reprezentând asistența financiară nerambursabilă aferentă PNRR ” și cod 61 - „ Proiecte cu finanțare din sumele aferente componentei de împrumuturi a PNRR în baza acordurilor / contractelor / deciziilor / ordinelor de finanțare încheiate potrivit legii. CLAUZA SUSPENSIVA: Procedura de atribuire se desfășoară sub incidența prezentei clauze suspensive, în sensul că semnarea contractului/contractelor execuție lucrări se va face numai după asigurarea sursei de finanțare. Se estimează că perioada pe parcursul căreia se aplică clauza suspensivă este de 12 luni de la aprobarea raportului procedurii.

...

🔒 Pentru a vizualiza toate detaliile acestei licitatii, va rugam sa va autentificati sau sa va creati un cont gratuit.

  • Prin contul dumneavoastra, veti putea:
  • ✅ Primiti notificari despre licitatii noi pe e-mail
  • ✅ Cautati licitatii dupa criterii relevante
  • ✅ Vizualizati listele complete cu licitatii
  • ✅ Salvati si urmariti licitatiile de interes



Inregistrati-va acum si explorati GRATUIT licitatiile publice timp de 60 de zile!

Monitorizarea licitatiilor publice in Romania

Explorati harta interactiva pentru a descoperi licitatiile publice organizate in luna August in Romania. Fiecare punct de pe harta indica o regiune in care au avut loc licitatii publice, iar dimensiunea acestuia reflecta numarul total de anunturi publicate in acea zona. Astfel, puteti observa clar regiunile cu cea mai intensa activitate in domeniul achizitiilor publice.

Daca doriti acces la detalii specifice despre licitatiile recente sau vreti sa vedeti ce anunturi au fost publicate ieri, ultima saptămână sau la o data specifica, va invitam sa va inregistrati pe site. Prin contul dvs. , veti putea explora in detaliu cele mai noi oportunitati si veti putea primi notificari personalizate atunci cand apar licitatii relevante pentru dumneavoastra.


Explorati noi oportunitati de crestere pentru afacerea dvs.! Sunteti doar la un pas distanta de licitatiile care pot transforma viitorul companiei dvs.

Descoperiti licitatii relevante din intreaga Uniune Europeana si accesati parteneriate strategice care va pot creste cifra de afaceri. Profitati de o platforma intuitiva, notificari personalizate si acces rapid la cele mai recente oportunitati din domeniul dvs.!

Descoperiti cum functioneaza aplicatia