Autentificare

ACORDURI-CADRU DE FURNIZARE PE LOTURI PRODUSE ALIMENTARE CANTINA SOCIALA SI CAMIN BATRANI PLOIESTI: LOT 1 produse de panificatie si patiserie; LOT 2 carne si preparate din carne; LOT 3 lapte si preparate din lapte; LOT 4 legume congelate; LOT 5 produse si derivate din cereale; LOT 6 conserve; LOT 7 legume si fructe; LOT 8 diverse alimente; LOT 9 - peste si preparate din peste.

Home Licitatii publice

Anunt de licitatie publica organizat de Administratia Serviciilor Sociale Comunitare Ploiesti

A fost publicata o noua oportunitate de achizitie publica.
Descoperiti cele mai recente licitatii publice organizate de institutii si organizatii din tara.

Organizator

Administratia Serviciilor Sociale Comunitare Ploiesti

Titlul licitatiei: România – Alimente, băuturi, tutun şi produse conexe – ACORDURI-CADRU DE FURNIZARE PE LOTURI PRODUSE ALIMENTARE CANTINA SOCIALA SI CAMIN BATRANI PLOIESTI: LOT 1 produse de panificatie si patiserie; LOT 2 carne si preparate din carne; LOT 3 lapte si preparate din lapte; LOT 4 legume congelate; LOT 5 produse si derivate din cereale; LOT 6 conserve; LOT 7 legume si fructe; LOT 8 diverse alimente; LOT 9 - peste si preparate din peste.

  • Anunturi de achizitii
  • Caiete de sarcini
  • Termene si conditii
  • Ofertanti si furnizori
  • Finantare UE
  • Contracte de executie
  • Evaluare oferte
  • Transparenta in achizitii

Data publicarii anuntului:

2026-08-27

Loc de implementare a lucrarii:

Ploiesti

Termenul contractual de realizare a obiectivului este de 12 luni.
Această licitație se referă în mod direct la proiectul "ACORDURI-CADRU DE FURNIZARE PE LOTURI PRODUSE ALIMENTARE CANTINA SOCIALA SI CAMIN BATRANI PLOIESTI: LOT 1 produse de panificatie si patiserie; LOT 2 carne si preparate din carne; LOT 3 lapte si preparate din lapte; LOT 4 legume congelate; LOT 5 produse si derivate din cereale; LOT 6 conserve; LOT 7 legume si fructe; LOT 8 diverse alimente; LOT 9 - peste si preparate din peste.", menționat în anunțul de participare.
Responsabilitatea desfășurării procedurii de achiziție revine entității contractante Administratia Serviciilor Sociale Comunitare Ploiesti.
Implementarea proiectului propus se va face în Ploiesti, regiune menționată ca punct principal de desfășurare.
Procedura este încadrată sub codul CPV 15000000, corespunzător categoriei: Alimente, bauturi, tutun si produse conexe.

Descriere licitatie:

II.1.4) Informatii privind acordul-cadru pe loturi: i) Durata acordului-cadru: 12 luni; ii) Modalitatea de incheiere: cu mai multi operatori economici; iii) Numărul de operatori economici care vor fi parte a acordului-cadru: maxim 3(trei) operatori economici; Nota: Autoritatea contractanta isi rezerva dreptul de a nu anula procedura de atribuire si de a incheia acordul-cadru si cu un singur operator economic, in cazul in care in urma procesului de evaluare a ofertelor, o singura oferta este declarata admisibila. iv) Modul de executare a acordului-cadru: fara reluarea competitiei; v) Calendarul estimativ si frecventa atribuirii contractelor subsecvente pe durata acordului-cadru: - contract subsecvent nr. 1: 01.01-30.06.2026; - contract subsecvent nr. 2: 01.07-31.12.2026. vi) Cantitatile minime si maxime estimate pentru acordul-cadru pe fiecare lot, respectiv pentru cel mai mare contract subsecvent ce se anticipeaza a fi atribuit pe durata acordului-cadru pentru fiecare lot: se regasesc in Anexa la Caietul de sarcini; vii) Valoarea maxima estimata a acordurilor-cadru: 1,401,627.62 lei fara TVA, 1,555,806.66 lei inclusiv TVA, defalcata astfel: - LOT 1= 156,801.00 lei fara TVA - LOT 2= 409,092.50 lei fara TVA - LOT 3= 229,063.00 lei fara TVA - LOT 4= 94,730.00 lei fara TVA - LOT 5= 61,134.00 lei fara TVA - LOT 6= 141,934.00 lei fara TVA - LOT 7= 137,438.50 lei fara TVA - LOT 8= 78,284.62 lei fara TVA - LOT 9= 93,150.00 lei fara TVA viii) Valoarea maxima estimata a celui mai mare contract subsecvent ce se anticipeaza a fi atribuit pe durata acordului-cadru pentru fiecare lot: - LOT 1= 78,400.50 lei fara TVA - LOT 2= 204,546.25 lei fara TVA - LOT 3= 114,531.50 lei fara TVA - LOT 4= 47,365.00 lei fara TVA - LOT 5= 30,567.00 lei fara TVA - LOT 6= 70,967.00 lei fara TVA - LOT 7= 68,719.25 lei fara TVA - LOT 8= 39,142.31 lei fara TVA - LOT 9= 46,575.00 lei fara TVA Valoarea estimata: 1,401,627.62 lei fara TVA, defalcata astfel: - CANTINA SOCIALA PLOIESTI = 1,229,820.12 lei fara TVA - CAMINUL DE BATRANI PLOIESTI = 171,807.50 lei fara TVA Sursa de finantare: Bugetul Administratiei Serviciilor Sociale Comunitare Ploiesti, clasificatia bugetara 20.03.01. Contractul produce efecte de la data inregistrarii la autoritatea contractanta, dupa semnarea acestuia de catre ambele parti, pana la data expirarii valabilitatii produselor furnizate. Termenul de furnizare a produselor: conform comenzilor emise de CANTINA SOCIALA PLOIESTI si CAMINUL DE BATRANI PLOIESTI.

...

🔒 Pentru a vizualiza toate detaliile acestei licitatii, va rugam sa va autentificati sau sa va creati un cont gratuit.

  • Prin contul dumneavoastra, veti putea:
  • ✅ Primiti notificari despre licitatii noi pe e-mail
  • ✅ Cautati licitatii dupa criterii relevante
  • ✅ Vizualizati listele complete cu licitatii
  • ✅ Salvati si urmariti licitatiile de interes



Inregistrati-va acum si explorati GRATUIT licitatiile publice timp de 60 de zile!

Monitorizarea licitatiilor publice in Romania

Explorati harta interactiva pentru a descoperi licitatiile publice organizate in luna Iulie in Romania. Fiecare punct de pe harta indica o regiune in care au avut loc licitatii publice, iar dimensiunea acestuia reflecta numarul total de anunturi publicate in acea zona. Astfel, puteti observa clar regiunile cu cea mai intensa activitate in domeniul achizitiilor publice.

Daca doriti acces la detalii specifice despre licitatiile recente sau vreti sa vedeti ce anunturi au fost publicate ieri, ultima saptămână sau la o data specifica, va invitam sa va inregistrati pe site. Prin contul dvs. , veti putea explora in detaliu cele mai noi oportunitati si veti putea primi notificari personalizate atunci cand apar licitatii relevante pentru dumneavoastra.


Explorati noi oportunitati de crestere pentru afacerea dvs.! Sunteti doar la un pas distanta de licitatiile care pot transforma viitorul companiei dvs.

Descoperiti licitatii relevante din intreaga Uniune Europeana si accesati parteneriate strategice care va pot creste cifra de afaceri. Profitati de o platforma intuitiva, notificari personalizate si acces rapid la cele mai recente oportunitati din domeniul dvs.!

Descoperiti cum functioneaza aplicatia