Autentificare

Lucrări de reparații curente la pavilionul D4 din cazarma 1369 Constanța

Home Licitatii publice

Anunt de licitatie publica organizat de ACADEMIA NAVALA ”Mircea cel Batran”- UM 02192 CONSTANTA

A fost publicata o noua oportunitate de achizitie publica.
Descoperiti cele mai recente licitatii publice organizate de institutii si organizatii din tara.

Organizator

ACADEMIA NAVALA ”Mircea cel Batran”- UM 02192 CONSTANTA

Titlul licitatiei: România – Lucrări de reparaţii generale şi de renovare – Lucrări de reparații curente la pavilionul D4 din cazarma 1369 Constanța

  • Anunturi de achizitii
  • Caiete de sarcini
  • Termene si conditii
  • Ofertanti si furnizori
  • Finantare UE
  • Contracte de executie
  • Evaluare oferte
  • Transparenta in achizitii

Data publicarii anuntului:

2026-08-19

Loc de implementare a lucrarii:

Constanta

Organizatorul oficial al acestei licitații este ACADEMIA NAVALA ”Mircea cel Batran”- UM 02192 CONSTANTA, instituție responsabilă cu derularea achiziției.
Locul în care urmează să se desfășoare procedura de achiziție este Constanta.
În cadrul acestei proceduri, autoritatea contractantă urmărește realizarea obiectivului denumit "Lucrări de reparații curente la pavilionul D4 din cazarma 1369 Constanța".
Conform clasificării CPV, contractul este legat de codul 45453000 – Lucrari de reparatii generale si de renovare.
Timpul alocat pentru această investiție este de 7 luni, potrivit cerințelor.

Descriere licitatie:

Lucrări de reparații curente la pavilionul D4 din cazarma 1369 Constanța Numarul de zile până la care se pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor/candidaturilor este de 18 zile. Autoritatea contractanta va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarificari sau informatiilor suplimentare in a 11-a zi inainte de data limita de depunere a ofertelor.

1.În cazul în care 2 sau mai multe oferte sunt clasate pe locul 1,cu punctaje egale,departajarea se va face având în vedere punctajul obţinut la factorii de evaluare. în ordinea descrescătoare a ponderilor acestora.În situaţia în care egalitatea se menţine,autoritatea contractantă are dreptul să solicite noi propuneri financiare.Oferta câştigătoare va fi desemnată cea cu propunerea financiară cea mai mică 2.Solicit. de clarif. ale potentialilor ofertanti se vor adresa in SEAP la sectiunea dedicata acestora.Raspunsurile la solicit. de clarif. se vor posta in termen legal in SEAP 3.Comisia de eval. va transmite solicit. de clarif. privind ofertele depuse, in SEAP.Operatorii economici vor transmite raspunsurile la clarif. si eventualele documente solicitate pe parcursul eval. ofertelor prin intermediul SEAP, in sectiunea corespunzatoare respectivei solicitari, sub forma de documente distincte semnate cu semnatura electronică 4.Informatii privind subcontractantii: Înainte de încheierea contractului, ofertantul câstigator va prezenta acord.de subcontr.(contractele) încheiate cu subcontr.nominalizati în oferta.Contractele prezentate trebuie sa fie în concordanta cu oferta si se vor constitui în anexe la contract. Pe parcursul derularii contractului,executantul are dreptul de a înlocui subcontr. nominalizati în oferta sau de a declara noi subcontr. cu acordul autoritatii contractante iar eventuala înlocuire/implicare a acestora nu trebuie sa conduca la modificarea prop. tehnice sau a pretului contractului. În cazul înlocuirii sau declararii de noi subcontr.,semnatarul contractului transmite documentele de calificare ale acestora conform fisei de date. 5. Ofertanții, subcontractanții și terții susținători nu trebuie sa se regăsească în situațiile prevăzute la art. 164, 165, 167 din legea 98/2016. Modalitatea de îndeplinire Se va completa DUAE în conformitate cu art. 193 alin. (1) din Legea 98/2016. Documentele justificative care probează îndeplinirea celor asumate prin completarea DUAE urmează a fi prezentate, la solicitarea autorității contractante, doar de către ofertanților clasați pe primul loc în clasamentul intermediar întocmit la finalizarea evaluării ofertelor. Aceste documente pot fi: 1.1. Certificate constatatoare privind plata impozitelor, taxelor sau a contribuțiilor la bugetul general consolidat (buget local, buget de stat etc.) valabile la momentul prezentării, pentru sediul principal, iar pentru sediile secundare/punctele de lucru, o declarație pe propria răspundere privind îndeplinirea obligațiilor de plată a impozitelor, taxelor sau contribuțiilor la bugetul general consolidat datorate. 1.2. Cazierul judiciar al operatorului economic și al membrilor organului de administrare, de conducere sau de supraveghere al respectivului operator economic, sau al acelor ce au putere de reprezentare, de decizie sau de control in cadrul acestuia, așa cum rezulta din certificatul constatator emis de ONRC/actul constitutiv. 1.3. După caz, documente prin care se demonstrează faptul ca operatorul economic poate beneficia de derogările prevăzute la articolele privind achizițiile publice: art.166 alin.(2), art. 167 alin.(2), art. 171 din Legea 98/2016. 1.4. Alte documente edificatoare după caz.

În conformitate cu Legea nr. 500/2002 art. 4 alin. (5) potrivit căruia ”Pentru acțiunile anuale și multianuale se înscriu în buget, distinct, creditele de angajament și creditele bugetare” și art. 4 alin. (6) potrivit căruia „în vederea realizării acțiunilor anuale și multianuale, ordonatorii de credite încheie angajamente legale, în limita creditelor de angajament aprobate prin buget pentru anul bugetar respectiv”, în bugetul anului 2024, sursele de venituri: -51.02.44 „Transferuri de la bugetul de stat către instituţii de învăţământ superior militar, ordine publică şi securitate naţională pentru finanţarea investiţiilor”, articol bugetar 71.01.01 „Active nefinanciare – Active fixe – Construcții”, din programul 043 „Forțe Navale”. -Angajarea și utilizarea fondurilor publice pentru deschiderea de acreditive se vor efectua în conformitate cu OMFP nr. 2909/2016 privind angajarea și utilizarea fondurilor publice pentru deschiderea de acreditive de către ordonatorii de credite din Ministerul Apărării Naționale.

...

🔒 Pentru a vizualiza toate detaliile acestei licitatii, va rugam sa va autentificati sau sa va creati un cont gratuit.

  • Prin contul dumneavoastra, veti putea:
  • ✅ Primiti notificari despre licitatii noi pe e-mail
  • ✅ Cautati licitatii dupa criterii relevante
  • ✅ Vizualizati listele complete cu licitatii
  • ✅ Salvati si urmariti licitatiile de interes



Inregistrati-va acum si explorati GRATUIT licitatiile publice timp de 60 de zile!

Monitorizarea licitatiilor publice in Romania

Explorati harta interactiva pentru a descoperi licitatiile publice organizate in luna Iulie in Romania. Fiecare punct de pe harta indica o regiune in care au avut loc licitatii publice, iar dimensiunea acestuia reflecta numarul total de anunturi publicate in acea zona. Astfel, puteti observa clar regiunile cu cea mai intensa activitate in domeniul achizitiilor publice.

Daca doriti acces la detalii specifice despre licitatiile recente sau vreti sa vedeti ce anunturi au fost publicate ieri, ultima saptămână sau la o data specifica, va invitam sa va inregistrati pe site. Prin contul dvs. , veti putea explora in detaliu cele mai noi oportunitati si veti putea primi notificari personalizate atunci cand apar licitatii relevante pentru dumneavoastra.


Explorati noi oportunitati de crestere pentru afacerea dvs.! Sunteti doar la un pas distanta de licitatiile care pot transforma viitorul companiei dvs.

Descoperiti licitatii relevante din intreaga Uniune Europeana si accesati parteneriate strategice care va pot creste cifra de afaceri. Profitati de o platforma intuitiva, notificari personalizate si acces rapid la cele mai recente oportunitati din domeniul dvs.!

Descoperiti cum functioneaza aplicatia